Strona głowna  /  Galeria  /  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
data dodania: 2019-11-21

20 listopada to wyjątkowa data. W tym roku przypada 30 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W związku z powyższym w naszym Przedszkolu, obchodzono uroczyście ten dzień. Z tej okazji wszystkie Dzieci wraz z Nauczycielami oraz Pracownikami przedszkola ubrane były w barwy niebieskie. Każde Dziecko otrzymało niebieski balonik, na którym wcześniej zapisano Prawa Dziecka. We wszystkich grupach zostały przeprowadzone zajęcia, na których przybliżono Dzieciom Ich prawa. Poinformowano gdzie mogą szukać pomocy, jeśli te prawa są łamane. Zwieńczeniem obchodów był marsz. Wszystkie Dzieci o godzinie 10:15 trzymając baloniki i transparenty, udały się na przemarsz ulicami Lisiej Góry. Dzieci uprzednio zostały poinformowane w jakim celu maszerują. Ideą Naszego marszu było zjednoczenie się z Dziećmi na całym świecie i złączenie sił w walce o Prawa dla Dzieci, które są ich pozbawione.

W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, utworzono zbiórkę pieniężną wśród Nauczycieli i Pracowników Gminnego Przedszkola w Lisiej Górze. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Stowarzyszenia Czterolistna Koniczynka, na rzecz niepełnosprawnego Chłopca, który oczekuje na przeszczep komórek macierzystych. Przy okazji tej akcji, chcieliśmy, aby Dzieci wiedziały jak ważna jest pomoc osobom słabszym, nie zawsze mogącym zawalczyć samodzielnie o siebie. Dlatego tak istotne jest, aby Nasze Dzieci uczyły się empatii już od najmłodszych lat i wspierały działania tego typu.

Dziękujemy ślicznie Rodzicom za współpracę, ubranie Dzieci w tym dniu w piękne niebieskie ubrania. Podziękowania należą się również Paniom Woźnym, które dzielnie nadmuchały 240 baloników.

Dziękujemy.

Strona: 1 2 3 4 5