Strona głowna  /  Galeria  /  POLA NADZIEI 2019
POLA NADZIEI 2019
data dodania: 2019-04-12

Tegoroczna akcja pomocy dla chorych pozostających pod opieką Tarnowskiego Hospicjum Domowego rozpoczęła się już w październiku ubiegłego roku. Wówczas, nawiązując do 100-lecia odzyskania Niepodległości, dzieci z wszystkich oddziałów zasadziły w doniczkach  100 cebulek żonkili, które następnie znalazły swoje miejsce na przedszkolnych "Polach Nadziei". Wiosną obserwowaliśmy kiełkujące rośliny i pierwsze zakwitające kwiaty, a dzieci poznały ich nazwę oraz symbolikę - żonkile są symbolem nadziei i pamięci oraz odradzającego się życia. Dzięki trwającej juz od lat akcji "Pola Nadziei" stały sie także symbolem wrażliwości na cierpienie innych ludzi, zwłaszcza terminalnie chorych. Nasze  "Sowy -Mądre Głowy" z Oddziału V z wielkim zaangażowaniem kwestowały na rzecz Hospicjum, które działa dzięki dobrowolnym darowiznom oraz nieodpłatnej pracy ludzi o wielkich sercach. Za wszystkie datki złożone na rzecz tej akcji serdecznie dziękujemy!