Strona głowna  /  Galeria  /  Uroczysta akademia - 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
Uroczysta akademia - 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
data dodania: 2018-11-09

9 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta akademia, w której oprócz społeczności przedszkolnej wzięli udział także zaproszeni goście: Wójt Gminy Lisia Góra - Pan Arkadiusz Mikuła i Sołtys wsi Lisia Góra - Pan Stanisław Wijas. Przedszkolaki z Odziału VI "Mali odkrywcy" poprzez przygotowaną inscenizację przybliżyły dzieje Polski i Polaków. Nie zabrakło  podczas występu wieszy i piosenek (również w wykonaniu pań nauczycielek), które podkreśliły naszą tożsamość i wspólnotę narodową. Starszaki upamiętniły ten dzień tańcząc krakowiaka. Podczas spotkania niejednokrotnie wypowiedziane zostały słowa: Polska, Polak, Ojczyzna...., którym towarzyszyły symbole narodowe. Akademia została przygotowana przez nauczycielkę przedszkola - Panią Agnieszkę Seruś przy dużym wsparciu wszystkich nauczycieli przedszkola i pań woźnych. Działaniem realizowanym w ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości było także odśpiewanie (razem z przedszkolakami i uczniami szkół z całej Polski) o godzinie 11.11 w przedszkolu czterech zwrotek hymnu narodowego - w ramach akcji MEN "Rekord dla Niepodległej".
Mamy nadzieję, że obchody 100 - LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI pozostaną  w pamięci przedszkolaków na długo, a być może i na zawsze.

Strona: 1 2 3 4