Strona głowna  /  Galeria  /  "GDY POWIETRZE CZYSTE MAMY - WSZYSCY ZDROWO ODDYCHAMY'
"GDY POWIETRZE CZYSTE MAMY - WSZYSCY ZDROWO ODDYCHAMY'
data dodania: 2018-10-11

"Gdy powietrze czyste mamy- wszyscy zdrowo oddychamy" - to motto przewodnie uroczystej akademii, która odbyła się 10 października w naszym przedszkolu.
W akademii brali udział zaproszeni goście, których Pani Dyrektor Urszula Żebrowska na wstępie serdecznie powitała.
Wśród gości byli:
- gospodarz naszej gminy- Wójt Gminy Lisia  Góra Arkadiusz Mikuła,
- Dyrektor Gminnego Przedszkola w Łukowej - Pani Danuta Skorupa,
- Rodzice na czele z Przewodniczącą Rady Rodziców działającą przy Gminnym Przedszkolu w Lisiej Górze -  Panią Kingą Gawle.
Pani Dyrektor Urszula Żebrowska, zwróciła uwagę:  " powietrze to oddech życia- niezbędny do serca bicia". Jakim powietrzem obecnie oddychamy, każdy dorosły wie. By to zmienić- nie wystarczy tylko mówienie o tym - potrzeba działań i wspólnej troski. Przedszkole- jako najniższy szczebel w wychowaniu dzieci, kładzie duży nacisk na ekologię i ochronę środowiska. To jaki przykład dajemy my dorośli dzieciom- będzie procentować w przyszłości" (cyt).
Urząd Gminy pozyskał do Gminnego Przedszkola w Lisiej Górze,  Gminnego Żłobka w Lisiej Górze i Gminnego Przedszkola w Łukowej ze środków Urzędu Marszałkowskiego - 3 oczyszczacze powietrza, które będą oczyszczać powietrze w wyżej wymienionych placówkach.
Dziękujemy za otrzymane oczyszczacze powietrza - z pewnością poprawi to jakość powietrza, którym oddychają dzieci.

Strona: 1 2 3 4