Świętujemy Święto Niepodległości - Gminne Przedszkole w Lisiej Górze
Strona głowna  /  Galeria  /  Świętujemy Święto Niepodległości
Świętujemy Święto Niepodległości
data dodania: 2017-11-13

10 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przedszkolne oraz starsza grupa ze żłobka zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Jak co roku głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Poprzez swój występ dzieci z grupy „Sowy mądre głowy” słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Przypomniały także kolegom, że wojna to nie zabawa, a gry komputerowe nie oddają jej okrucieństwa. Zabrzmiał hymn Polski odśpiewany przez dzieci, pracowników przedszkola i zaproszonych gości. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: „Kto ty jesteś? Polak mały”. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami.
     Występ najstarszych przedszkolaków, pełen  zaangażowania  i  patriotyzmu,  przygotowany został pod kierunkiem Pani Anny Papuga.
Przedstawiciele innych grup również zaprezentowali przygotowane wiersze i piosenki.  O piękną dekorację zadbała Pani Aldona Klich Klich.
       Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Strona: 1 2 3