SOWY - MĄDRE GŁOWY robią domek dla owadów. - Gminne Przedszkole w Lisiej Górze
Strona głowna  /  Galeria  /  "SOWY - MĄDRE GŁOWY" robią domek dla owadów.
"SOWY - MĄDRE GŁOWY" robią domek dla owadów.
data dodania: 2017-11-06

Wiadomo wszem powszechnie, że pszczoły i inne owady zapylające są bardzo ważne w funkcjonowaniu świata. Dlatego też, żeby przedłużyć ich istnienie i zabezpieczyć ich byt w naszym przedszkolnym ogrodzie poprosiliśmy Pana konserwatora, aby pomógł nam wykonać domek dla pszczół i innych owadów zapylających ze zgromadzonych przez dzieci wcześniej materiałów (słoma, trzcina, drewno) z grupy „Sowy mądre głowy”. Został wykonany domek, który umieściliśmy w ogrodzie przedszkolnym. Mamy nadzieje, że spodoba się owadom i nasz ogród rozkwitnie feerią barw. Jednocześnie jest to okazja do przeprowadzenia szeregu zajęć dydaktycznych w naszym ogrodzie dotyczących zachowań proekologicznych. Dzieci obserwując i działając nabędą umiejętności i wiadomości odnośnie środowiska przyrodniczego oraz zwrócą większą uwagę na sposoby ochrony najbliższego środowiska.