Przedszkolaki też załatwiają sprawy w Urzędzie Gminy - Gminne Przedszkole w Lisiej Górze
Strona głowna  /  Galeria  /  Przedszkolaki też załatwiają sprawy w Urzędzie Gminy
Przedszkolaki też załatwiają sprawy w Urzędzie Gminy
data dodania: 2017-04-06

Poznawanie  przez dzieci najbliższego otoczenia oraz instytucji i urzędów  w nim funkcjonujących stanowi ważny aspekt przedszkolnej edukacji. Wzbudza też duże zainteresowanie samych przedszkolaków, które z dumą wskazują miejsca pracy swoich rodziców czy krewnych.
             „Sowy, mądre głowy” - dzieci z najstarszej grupy naszego przedszkola bardzo chętnie przyjęły zaproszenie do złożenia wizyty w Urzędzie Gminy Lisia Góra.  Wysłuchały opowiadania P. Kingi Schab oraz P. Barbary Gawron o pracy urzędu oraz o sprawach, jakie można w nim  załatwić. Przedszkolaki były także świadkami  wręczenia medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanych Państwu Janinie i Władysławowi Sak z Brzozówki przez Prezydenta RP .
              Dzieci poznały osobiście  Wójta Gminy Lisia Góra – Pana Arkadiusza Mikuła,  z którym mogły porozmawiać  jak dorośli klienci urzędu. Opowiadały o swoich zajęciach i zabawach w przedszkolu, prosiły o więcej miejsc do zabawy w naszej gminie. Pan wójt opowiedział o swojej pracy oraz zaprosił   dzieci do konkursu wiedzy o Lisiej Górze i nagrodził  je książkami.  Na zakończenie tej miłej wizyty dzieci zwiedziły urząd, w tym gabinet pana  wójta.