Strona głowna  /  Galeria  /  "Pszczółki" fanami gier planszowych
"Pszczółki" fanami gier planszowych
data dodania: 2017-03-19

W każdy piątek w grupie „ Pszczółek” mają miejsce spotkania z grami planszowymi. Już od wczesnych godzin porannych gdy dzieci schodzą się na sali,przynoszą swoje gry i to one są główną formą spędzania czasu wolnego w tym dniu. Wraz ze swoimi rówieśnikami zasiadają przy stolikach czy też na dywanie, z wielkim zaangażowaniem tłumaczą zasady gier i zachęcają się wzajemnie do wspólnego „giercowania”.

Skąd pomysł?! Dlaczego gry planszowe?!

Gry planszowe to swietny sposób na integrację grupy. Gra planszowa intensyfikuje kontakt interpersonalny, sprzyja socjalizacji dzieci, a jednocześnie rozwija wyobraźnię. Gra planszowa ma do spełnienia następujące role: – ćwiczy pamięć, rozwija myślenie oswaja także z emocjami towarzyszącymi podczas przegranej a przede wszystkim zachowuje walor edukacyjny np. gry „podróżnicze” przemycają informacje geograficzne. To oczywiste, że gry planszowe tak jak wszelkie inne służą rozrywce, a co najważniejsze - realizuje się zasada uczenia się przez zabawę.

Strona: 1 2 3 4 5