Świętujemy Święto Niepodległości - Gminne Przedszkole w Lisiej Górze
Strona głowna  /  Galeria  /  Świętujemy Święto Niepodległości
Świętujemy Święto Niepodległości
data dodania: 2016-11-11

Nie jest łatwo zrozumieć dziecku przedszkolnemu znaczenie pojęcia „niepodległość“ . Jednak na rozpoczęcie edukacji patriotycznej nigdy nie jest za wcześnie. Budowanie tożsamości narodowej oraz przywiązania do historii i tradycji rozpoczyna się poprzez przybliżanie dzieciom najbliższego otoczenia, poznawanie symboli i barw narodowych oraz symboli związanych z własną miejscowością. Dziecko poznaje tradycje i obyczaje – regionalne i narodowe, najważniejsze wydarzenia z historii oraz postaci wielkich Polaków. Przyswajaniu, a następnie poszerzaniu wiedzy o Ojczystej ziemi towarzyszyć musi silne zaangażowanie emocjonalne dziecka. Choć wielu spraw jeszcze ono nie rozumie, to silnie je przeżywa.
        Takim wspólnym przeżyciem stała się dla dzieci przedszkolna uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Piękny program wykonany przez dzieci 6-letnie, przygotowany pod kierunkiem
P. Iwony Łakoma i P. Joanny Stańczyk nie tylko dostarczył przeżyć artystycznych, ale też w przystępny sposób, poprzez wiersze i piosenki, poszerzył wiedzę o tym, czym jest wolność i niepodległość.  Tańce, bogate stroje i dekoracje (przygotowane przez P. Joannę Przetak)  pokazały dodatkowo bogactwo polskiej kultury. Program wzbogaciły recytacje dzieci z młodszych grup, które z przejęciem nosiły w tym dniu na piersiach barwy narodowe. Mamy nadzieję, że wszyscy na długo zachowają tę uroczystość w sercach - bo przecież „Polska to kraina, która w sercu się zaczyna…”