Świętujemy Dzień Przyjaźni - Gminne Przedszkole w Lisiej Górze
Strona głowna  /  Galeria  /  Świętujemy "Dzień Przyjaźni"
Świętujemy "Dzień Przyjaźni"
data dodania: 2016-09-29

29 września świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przyjaźni pod hasłem „Bardzo dobra rzecz – przyjaciela mieć”. Przyjaźń to  jedno z najważniejszych i najbardziej potrzebnych uczuć w życiu każdego człowieka. Przedszkolaki z pespektywy zaledwie kilku lat życia potrafiły: określić kogo nazywają swoim przyjacielem, czy też wyjaśnić przysłowie: „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.  Dzieci wiedzą, że to co je łączy z najbliższymi należy pielęgnować nie tylko w „Dzień Przyjaźni”, ale również przez najbliższy czas (w przyszłości).Wielką atrakcją dnia byli przybyli do przedszkola goście, którzy jako wierni przyjaciele ze Stumilowego Lasu uświetnili swoją obecnością ten wyjątkowy dzień.  Wspólne zabawy z Kubusiem Puchatkiem, Prosiaczkiem i Tygryskiem  były niezapomnianymi chwilami. Podczas świętowania „Dnia Przyjaźni” na dzieci czekał również poczęstunek: słodki lub zdrowy (lizaki przyjaźni lub jabłuszko albo marchewka), który przedszkolaki wybierały według swojego uznania. Upamiętnieniem niezwykłego wydarzenia były oczywiście wykonane pamiątkowe, wspólne zdjęcia, które przypominać będą  o tym wyjątkowym dniu. Podkreślanie wartości koleżeństwa i przyjaźni od najmłodszych przedszkolnych lat jest bardzo ważne w wychowaniu dzieci i z pewnością w przyszłości zaprocentuje.