Strona głowna  /  Galeria  /  Certyfikat "CHRONIMY DZIECI"
Certyfikat "CHRONIMY DZIECI"
data dodania: 2016-04-21

Niezmiernie miło nam poinformować, że naszej placówce został przyznany certyfikat „Chronimy Dzieci” przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Fundację Dzieci Niczyje w ramach Rządowego programu na lata 2014 – 2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.
W ramach procedur ubiegania się o certyfikat przedszkole musiało spełnić 6 standardów i stworzyć wewnętrzny dokument „Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem”.
„Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem” jest dokumentem bardzo ważnym w codziennej pracy z wychowankami, gdyż określa procedury postępowania w przypadku zauważenia krzywdzenia dziecka, w tym również jego zaniedbywanie przez rodzica, zawiera kodeks bezpiecznych relacji personel placówki – dziecko,  określa zasady ochrony danych osobowych i wizerunku dziecka. Koordynatorem starań o przyznanie certyfikatu była nauczycielka Bogusława Starzyk.
Dokument „Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem”  jest dostępny w zakładce CHRONIMY DZIECI. Zachęcamy do zapoznania się z nim.