Strona głowna  /  Galeria  /  W wiejskiej zagrodzie
W wiejskiej zagrodzie
data dodania: 2016-04-20

We wtorek ( 19.04.16)  dzieci z grupy "Sowy mądre głowy" udały się w odwiedziny do zwierząt zamieszkujących wiejską zagrodę. Wycieczka została zorganizowana w związku z realizowanym w tym tygodniu tematem nawiązującym do życia na wsi oraz wiejskich zwierząt. Tego dnia dzieci przyniosły  z domu swoje zwierzątka, opowiadały o nich, opisywały ich wygląd, oraz naśladowały ich odgłosy. Następnie  wykonywały pracę plastyczną, gdzie wybrany przez siebie kontur zwierzątka, starannie wypełniały plasteliną. Efekty pracy były bardzo zadowalające. Kolejna atrakcja dnia to odwiedziny zwierząt w wiejskiej zagrodzie. Wszystko to było możliwe dzięki ogromnej życzliwości gospodarzy, za co bardzo dziękujemy :). Radości było co niemiara. Dzieci mogły je dotknąć i pogłaskać. Dla nie których było to nie lada przeżycie. Po powrocie do sali wrzało i dzieliliśmy się wrażeniami. W drugiej części dnia dzieci budowały zagrody z klocków, umieszczając w nich przyniesione przez siebie figurki lub maskotki zwierzątka. Temat był tego dnia bardzo interesujący. Myślę, że i rodzice przekonali się o tym,  gdy ich pociechy opowiadały o  swych wrażeniach w drodze powrotnej do domu. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.