Strona głowna  /  Galeria  /  Świętujemy
Świętujemy
data dodania: 2015-10-31

Zgodnie z kalendarium Fundacji ABC XXI "Cała Polska Czyta Dzieciom" na miesiąc październik w piątek 30 października obchodziliśmy  w naszym przedszkolu "Ogólnopolski Dzień Książkowego Misia". W dniu tym świętowaliśmy kolejne urodziny Kubusia Puchatka.Wysłuchany fragment opowiadania "Urodzinowe przyjęcie Puchatka"  ("Kubuś Puchatek i przyjaciele" wyd. Egmont ) był wprowadzeniem do uroczystości i dobrą okazją do przypomnienia sobie dobrych manier obowiązujących na przyjęciu urodzinowym.
Przygotowany tort, serdeczne życzenia, prezenty (własnorecznie przygotowane przez dzieci) sprawiły, że był to niezwykły dzień.  Do wpólnej zabawy z Kubusiem przedszkolaki zabrały swoje pluszowe misie, które na tę okazję przyniosły z domu. Podczas urodzin nie zabrakło oczywiście słodkiego miodku, którego degustacja  była okazją do podkreślenia jego wartosci odżywczych i właściwości leczniczych. Miłą niespodzianką będącą zakończeniem uroczystości było wspólne oglądnięcie multimedialnej bajki "Prezent urodzinowy dla Puchatka".  Wzbogaceniem wiedzy dzieci 5,6-letnich o innych książkowych misiach: Paddington, Uszatku, Otto było zaaranżowane spotkanie ( lekcja biblioteczna ) z Paniami z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze. Wykonane pamiątkowe zdjęcia i roześmiane buzie dzieciaków są dowodem wyjątkowej atmosfery panującej tego dnia w przedszkolu.

Strona: 1 2 3