Strona głowna  /  Galeria  /  "Przemów ludzkim gestem " - akcja charytatywna.
"Przemów ludzkim gestem " - akcja charytatywna.
data dodania: 2015-10-06

Każdy kocha swoje "cztery łapy". Nie wszystkie zwierzaki miały wystarczająco dużo szcześcia, by ktoś dał im schronienie, nakarmił je i po prostu pokochał. Październik to Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. 4 października obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Zwierząt. W bieżącym roku szkolnym ruszyła XI akcja charytatywna "Przemów ludzkim gestem", w której to nasze przedszkole wzięło czynny udział. Celem akcji było zwrócenie uwagi społeczeństwa na los bezdomnych zwierząt, zebranie datków na rzecz czworonogów przebywających w schroniskach, podkreślenie, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.  Każdy komu nie jest obojętny los zwierzaków, mógł wrzucić symboliczny datek do przeznaczonej na ten cel zalakowanej puszki. Koordynatorami akcji na terenie przedszkola były nauczycielki: Bogusława Starzyk i Dorota Walus przy dużym wsparciu i zaangażowaniu dzieci z Oddz.  IV i II..  Wszystkim ofiarodawcom w imieniu zwierzaków serdecznie dziękujemy. Puszka z zebranymi datkami przekazana zostanie do Centrum Wolontariatu "Empatia" poprzez wyznaczonego przedstawiciela z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie.