Strona głowna  /  Galeria  /  FESTYN RODZINNY POD HASŁEM : GRUNT TO RODZINKA!!!
FESTYN RODZINNY POD HASŁEM : GRUNT TO RODZINKA!!!
data dodania: 2015-06-15

W sobotę 6 czerwca br. w Gminnym Przedszkolu w Lisiej Górze odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem ,,Grunt to rodzinka”. Na imprezę zaproszono dzieci wraz z rodzicami    i rodzeństwem oraz sympatyków przedszkola.
          Pani Dyrektor Urszula Żebrowska powitała zgromadzonych na placu przedszkolnym uczestników i gości, na czele z  Wójtem Gminy Lisia Góra, Panem Arkadiuszem Mikułą.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której dzieci wcieliły się w bohaterów wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima. Miłą niespodzianką było przedstawienie bajki pt. „Szewczyk Dratewka” przygotowane przez dzieci z Oddziału V wraz z rodzicami, pod kierunkiem Pani Joanny Przetak.

Podczas festynu rozstrzygnięty został  konkurs rodzinny na ,,Najpiękniejszy wiersz       o swojej Rodzinie”. Konkurs ten zorganizowała nauczycielka Pani Bogusława Starzyk, we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Jury stanęło przed dużym wyzwaniem wskazania najpiękniejszych, spośród złożonych 18 wierszy. Uczestnikom konkursu wręczono wyróżnienia, dyplomy  i nagrody rzeczowe ufundowane przez: F.H.U. ,,Cieślik”- P. Paweł Cieśla, Zakład Fryzjerski ,,Prestiż”- P. Edyta Zych oraz Gminną Bibliotekę Publiczną.

Na czas festynu przygotowano liczne atrakcje: dmuchaną zjeżdżalnię, pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy, zabawy i tańce dla dzieci. Dużym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyło się „bajeczne malowanie twarzy”, gdzie można było wykonać oryginalny, bajkowy makijaż.

Fundusze na organizację Festynu pozyskano min. poprzez nagranie i sprzedaż płyty ,,Hej, kolęda kolęda” (inicjatorką i wykonawczynią tej akcji była Pani Joanna Przetak)  oraz ze sprzedaży ozdób na  kiermaszu  wielkanocnym,  zorganizowanym  we współpracy     z Radą Rodziców, przy ogromnym zaangażowaniu  nauczycielek przedszkola.

Tego typu spotkania niewątpliwie wzmacniają więzi emocjonalne dziecka z rodziną, integrują rodziców z przedszkolem oraz stwarzają okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzieci mogą w bezpieczym otoczeniu bawić się i nawiązywać przyjaźnie                      z rówieśnikami . Festyn rodzinny jest świetną okazją dla maluchów rozpoczynających edukację, aby pod opieką rodziców poznać przedszkole, nauczycielki  oraz nowych kolegów   i koleżanki.

Dyrektor Przedszkola i organizatorzy festynu dziękują za pomoc i życzliwość wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie: sponsorom nagród,  rodzicom pomagającym w rozkładaniu i porządkowaniu sprzętów, dyżurującym w bufecie i przy grillu, przygotowującym ciasta oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tej imprezy.

Dyrektor Przedszkola składa także podziękowania za zaangażowanie nauczycielkom i pracownikom przedszkola oraz Panu Wojciechowi Szatko za wypożyczenie i dostarczenie grilla.

FOTO: Tomasz Łakoma

Brak zdjęć w tej galerii