Strona głowna  /  Galeria  /  URODZINY KUBUSIA PUCHATKA W NASZYM PRZEDSZKOLU
URODZINY KUBUSIA PUCHATKA W NASZYM PRZEDSZKOLU
data dodania: 2014-10-22

Zgodnie z kalendarium Fundacji ABC XXI "Cała Polska Czyta Dzieciom" w naszym przedszkolu zorganizowano 17 października br. (piątek) uroczyste obchody "Ogólnopolskiego Dnia  Książkowego Misia", podczas których  świętowano kolejne urodziny Kubusia Puchatka. Na przyjęcie urodzinowe przybył oczywiście jubilat – Kubuś Puchatek we własnej osobie .
W dniu tym (zgodnie z treścią zaproszenia) każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego  ukochanego pluszowego  misia. Z przedszkolakami kolejne urodziny Puchatka świętowali także pracownicy Gminnnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze. Panie Lucyna Gancarz i Grażyna Merchut w sposób ciekawy i wyczerpujący zapoznały dzieci z innymi książkowymi misiami: Uszatkiem, Remisiem…. W ramach kampanii głośnego czytania opowiadanie „Urodzinowa niespodzianka dla Puchatka” z książeczki „Puchatkowy skarbczyk niezwyklych dni” wzorowo przeczytała Dyrektor Przedszola Urszula Żebrowska. Na niezwykłych urodzinkach nie zabrakło tortu, gromkiego 100 lat, życzeń i oczywiście prezentów przygotowanych własnoręcznie przez dzieci z poszczegolnych oddziałów. Podczas zabaw muzyczno – ruchowych  („misiowych” pląsów) dzieci bawiły się w rytmie piosenek „Jadą, jadą misie”, „Mały miś”, „Pokochaj pluszowego misia”... Podczas spotkania z Kubusiem Puchatkiem  wykonano mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Niezwykłe urodzinki zakończono przyjęciem na którym nie brak było słodyczy i oczywiście pysznych „misio – żelków”. Bez wątpienia były to niezwykłe urodzinki i chwile, które na pewno długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

Strona: 1 2 3