Strona głowna  /  Galeria  /  NASZE PRZEDSZKOLE MISTRZEM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ!
NASZE PRZEDSZKOLE MISTRZEM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ!
data dodania: 2014-06-25

Ten zaszczytny tytuł nasze przedszkole uzyskało realizując zadania programu edukacji ekologicznej fundacji ARKA, prowadzone także w placówkach oświatowych naszej gminy, pod patronatem Wójta Gminy. Na miarę swoich "przedszkolnych" możliwości  dzieci włączyły się w realizację programu, poznając tematykę ochrony przyrody i czystości powietrza oraz regregowania odpadów. Uczestniczyły także w sadzeniu kwiatów i krzewów ozdobnych w przedszkolnym ogrodzie. Przedszkolaki opowiadały o swoich zajęciach rodzicom i włączały ich do podejmowania i realizowania "ekologicznych postanowień", które następnie przedstawiały na rysunkach. Uczestniczyły także w konkursie plastycznym i barwnym  marszu przez naszą wieś pod wymownym hasłem: Kochasz dzieci- nie pal śmieci! Opiekunką programu i jego "dobrym duchem" była Pani Joanna Przetak, która razem z dziećmi odebrała pamiątkowy certyfikat uczestnictwa w programie oraz puchar dla "Mistrza edukacji ekologicznej" .