Strona głowna  /  Galeria  /  LISTY DLA ZIEMI
LISTY DLA ZIEMI
data dodania: 2014-05-13

Nasze przedszkole bierze aktywny udział w akcji "Listy dla Ziemi"- Razem dbamy o Ziemię; organizowanej przez Fundację ARKA. Głównym celem przedsięwzięcia jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna. Dzieci uczestniczyły w licznych zajęciach mających na celu kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, zapoznanie z zasadami segregacji odpadów; dostrzeganie przyczyn i szkodliwych skutków zanieczyszczenia środowiska i powietrza. W dniu 30.04.2014 dzieci z oddziałów V i II przygotowały "Listy dla Ziemi"  na specjalnym papierze listowym, wydrukowanym na makulaturze. Przedszkolaki rysowały kredkami, pisakami oraz ozdabiały kolorowym papierem, a następnie zabrały do domu aby wspólnie z rodzicami ustalić 3 pomysły na działania ekologiczne, które razem będą realizować. Dzieci z Oddziału III rysowały i pisały listy wspólnie z Rodzicami,  podczas zajęć otwartych . Kolejnymi działaniami przedszkolaków było sadzenie kwiatów w kącikach przyrody i w ogrodzie przedszkolnym. Aktywny udział w "sprzątaniu świata" wzięły dzieci z oddziału V, które porządkowały teren wokół przedszkola.