To takie proste!
Gminne Przedszkole w Lisiej Górze
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
 
Galeria zdjęć

ROZSTRZYGNIĘCIE GRUPOWGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "MOJA RODZINA"

którego celem było sfotografowanie swojej rodziny, ich działań, czynów. Zdjęcie powinno przedstawiać rodzinę, a najważniejsze jest by było to zdjęcie pochodzące ze wspólnie spędzonego czasu w gronie rodzinnym.

W konkursie wzięło udział 5 Rodzin z naszej grupy "Zaradne Biedroneczki" Wszystkie przesłane zdjęcia były niezwykłe i byłby kłopot z wybraniem jednego rodzinnego zdjęcia, dlatego też powstały kolaże.

Komisja w składzie:

Dyrektor Przedszkola: Pani Urszula Żebrowska

W-ce Dyrektor: Pani Bogusława Starzyk

Organizator konkursu: Joanna Przetak

oraz 10 nauczycielek z Gminnego Przedszkola w Lisiej Górze, poprzez głosowanie

przyznała spośród kolaży zdjeć:

 

1 miejsce : Szymon Guzy

2 miejsce : Amelia Kornaus i Julia Witek

3 miejsce : Maksymilian Bednarczyk i Julia Pieprzycka

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJĘ !!!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANU WÓJTOWI – ARKADIUSZOWI MIKULE ZA UFUNDOWANIE NAGRÓD.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-29

Nadszedł czas pożegnania, kolejni nasi absolwenci opuszczają przedszkolne mury. Niestety  w tym roku szkolnym nie mogliśmy pożegnać się wspónie i  uroczyście, ale na pewno uczyniliśmy to, nie  mniej gorąco i serdecznie. Wszystkim naszym Kochanym Absolwentom życzymy sukcesów w nauce, abyście byli dumą dla Rodziców i przykładem dla innych dzieci. Zuziu, Milenko, Zosiu, Karolinko, Wiktorio, Olu, Madziu, Lenko, Nikolko,  Fabianku, Marcelku, Piotrusiu, Mateuszku, Przemku, Alku, Marcelku - POWODZENIA!!!

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-26

     W historii przedszkola nie było chyba jeszcze takiego roku, w którym nie odbyłoby się uroczyste pożegnanie dzieci odchodzących do szkoły. Wobec sanitarnych obostrzeń nie mogło się odbyć zgromadzenie wszystkich dzieci i rodziców, ale z wielką radością spotkałyśmy się z każdym wychowankiem z osobna. Spotkanie stało się okazją do obserwacji jak zmieniły się dzieci przez ostatnie miesiące, do podsumowania pracy podczas zdalnego nauczania, a przede wszystkim do złożenia im życzeń powodzenia na szkolnych ścieżkach. Wielką niespodziankę i radość sprawiły nam przygotowane przez każde dziecko, własnoręcznie wykonane laurki.
DZIĘKUJEMY DZIECIOM I RODZICOM ZA WSPÓLNIE SPĘDZONE CHWILE :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-25

To już  jedne z ostatnich zdjęć z udziałem najstarszych dzieci z Oddziału V...  Ciepła pogoda i początek lata nie służą już chyba motywacji do pracy, bo otrzymujemy coraz mniej zdjęć i wiadomości od Was. Ale najwytrwalsi pracują wspaniale (wykorzystując nasze propozycje lub własne materiały) i doskonalą swoje umiejętności. Wierzymy, że każda spędzona przez Rodziców z dzieckiem chwila, zaprocentuje sukcesami w szkole :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-24

W grupie IV " Pracowite Pszczółki", ogłoszono konkurs plastyczny

pt. " Podwodny Świat".

 

Celem konkursu było:

 

- Rozwijanie wyobraźni dzieci.

- Doskonalenie umiejętności plastycznych.

- Rozwijanie sprawności manualnych.

 

Komisja w składzie:

 

Dyrektor Przedszkola- Pani mgr Urszula Żebrowska

W-ce Dyrektor- Pani mgr Bogusława Starzyk

Organizator konkursu- Pani mgr Joanna Stańczyk

 

Oraz nauczycielki Gminnego Przedszkola w Lisiej Górze, poprzez głosowanie drogą elektroniczną.

 

Wyniki Konkursu:

 

I miejsce- Tymuś K. i Emilka G.

II miejsce- Szymuś M.

III miejsce- Róża S.

Wyróżnienia dla: Oskarka P. i Lenki W.

 

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie plastycznym pt. " Podwodny Świat". Mam nadzieję, że wykonanie prac konkursowych było dla dzieci okazją do miłego spędzenia czasu. Gorąco pozdrawiam i gratuluję pięknych prac. Wszystkie prace będą nagrodzone w postaci dyplomu i słodkiej niespodzianki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-02

W tym tygodniu w centrum naszej uwagi była przede wszystkim Mama, a jak Mama to także cała Rodzina. Cieszymy się,że udało Wam się wykonać piękne laurki dla swoich Mam- dziękujemy za pomoc Tatusiom. Bardzo też dziekujemy za przesłanie zdjęć ukazujących jak pięknie spędzacie wolny czas z Rodzicami.  Wszystkich gorąco pozdrawiamy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-01

Kolejny tydzień za nami. Misie realizują zlecone zadania. Przedszkolaczki pracują ładnie - chętnie dzielą się z nami efektami: przesyłając nam liczne fotografie. Dziękujemy za zdjęcia i serdecznie Was pozdrawiamy.
Panie wychowawczynie...
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-31

Rodzinny  konkurs plastyczny "To jest dla nas ważne"- czyli najważniejsze dla nas wartości   i zachowania w ujęciu artystycznym, wykonane przez dzieci wraz ze swoimi Rodzicami w formie plakatu.

Celem konkursu było:

- kształtowanie pozytywnych postaw społecznych u dzieci,  

- rozwijanie kreatywności i uzdolnień plastycznych,

- wzmacnianie więzi rodzinnych podczas wspólnie spędzanego czasu.

Komisja w składzie:

Dyrektor Przedszkola: Pani Urszula Żebrowska

W-ce Dyrektor: Pani Bogusława Starzyk

 oraz nauczycielki  Gminnego Przedszkola w Lisiej Górze, poprzez głosowanie drogą elektroniczną

przyznały:

1 miejsce: dwie prace Kacperek  M. oraz Jaś K.

2 miejsce: Oliwierek L.

3 miejsce: Tymuś K.

Przyznano również wyróżnienia: Marysia G.  Kubuś K.   Aluś S.

 

Wykonane prace były bardzo pomysłowe, wszystkie poruszały ważne aspekty naszego życia , a takze wyróżniały się różnorodnościa materiałów użytych do ich wykonania.  Bardzo dziękujemy za udział w konkursie oraz  dużą kreatywność przy realizacji prac konkursowych.

Na wszystkich uczestników czekają upominki oraz dyplomy.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-28

Bardzo dziękujemy Dzieciom i ich Rodzicom za wzięcie udziału w grupowym  konkursie "Owad przestrzenny". Jak widać na załączonych zdjęciach, prace cechowała pomysłowość, kreatywność, bogactwo materiałów z których zostały wykonane. Nie lada wyzwaniem było  dla nas dokonanie oceny i wyboru najlepszych... dlatego biorąc pod uwagę pomysłowość, staranność wykonania, zaangażowanie i  wkład pracy, nagrodę główną przyznałyśmy  Marcelkowi P. Za piękne  prace  i oryginalne pomysły wyróżniamy również: Martynkę S., Wiktorię M., Milenkę G. i Fabianka M.
Na wszystkich uczestników konkursu czekają drobne upominki, które będzie można odebrać z przedszkola w pierwszych dniach czerwca.
                                                                                                                                                                                                                                     Wychowawczynie oddziału VI.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-26

Wszelkie działania plastyczne, manualne umożliwiają dziecku ujawnienie własnych myśli i uczuć. Są dla niego twórczą, dynamiczną aktywnością.  Kontakt ze sztuką -zarówno z pozycji odbiorcy, jak i twórcy- rozwija u dziecka ekspresję i umiejętności artystyczne oraz  zdolność do działania i osiągania celu; wyrabia też poczucie ładu, porządku i estetyki, rozbudza zaciekawienie i wrażliwość, pomaga również w odkrywaniu swojego „ja”. Wszystko, co jest dla dziecka nowe i ciekawe, oddziałuje na jego zmysły, kształtuje percepcję i wyobraźnię, wywołuje także przeżycia będące źródłem radości i dobrego samopoczucia. DZIĘKUJĘ ZA  ZDJĘCIA TAK PIĘKNYCH DZIEŁ WYKONANYCH PRZEZ ZDOLNYCH MAŁYCH ARTYSTÓW  Pozdrawiam wszystkie Biedroneczki i ich Rodziców -  p.Asia 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-25

"Mądre Sowy" przygotowują się już do majowego święta - Dnia Mamy. Pilnie wykonują też przesłane im zadania i zapraszają do zabawy swoje rodziny. Nie zapominamy też, że maj to czas najpiękniejszych spacerów i rowerowych wycieczek. Miło jest popatrzeć na wspaniałą zieleń królującą w polu, w lesie, na łące i w naszych ogrodach...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-24

Drodzy Mali odkrywcy i drodzy Rodzice Małych odkrywców.
Trwa właśnie najpiękniejszy miesiąc – maj. Przyroda obudziła się już do życia, świat zazielenił się, w gniazdach wykluły się już pisklęta, a łąka żyje gwarnym życiem. To czas, kiedy możecie bezpośrednio obserwować piękno i harmonię przyrody...
Dziękujemy za zaangażowanie i za przesyłane zdjęcia.
Pozdrawiamy Was!
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-24

 W tym tygodniu dzieci poznawały  zagadnienia  z wiejskiego podwórka. Dowiedziały się co to jest farma, zapoznały z praca Gospodarza zwierząt hodowlanych, poznały  życie na wsi wśród zwierząt. A oto prace jakie wykonały Krasnalki. Dziękujemy za zdjęcia i pozdrawiamy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-24

Podczas realizacji tematu: " Wrażenia i uczucia"- dzieci doskonaliły umiejętność rozpoznawania emocji swoich i innych, utrwalały nazwy. Wsazywały sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Dzieci chętnie wypełniały karty pracy,oraz tworzyły prace plastyczne. Dziękujemy Rodzicom za przesyłanie zdjęć i za współpracę. Pozdrawiamy serdecznie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-23

Myszki na łące przebywały i piękne prace wykonały. Przez cały tydzień dzieci poznawały zwierzątka żyjące na łące: pszczoły, motyle, biedronki. Dziękujemy za zaangażownie i piękne zdjęcia. Przesyłamy pozdrowienia dla wszystkich Myszek 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-18

Kolejnym realizowanych tematem, który podjęły w ostatnim czasie Misie były: kosmiczne podróże. Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat planet, przestrzeni kosmicznej poprzez szereg podejmowanych zadań. Dziękujemy za Wasze fotorelacje.
Pozdrawiamy WAS KOCHANE MISIE serdecznie...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-18

Podczas realizacji tematu-  " W krainie muzyki", dzieci poszerzały więdzę na temat muzyki oraz instrumentów muzycznych. Chętnie wykonywały zadania, tworzyły piękne prace plastyczne, układały instrumenty muzyczne z klocków. Dziękujemy za zaangażowanie i za przesyłane zdjęcia. Serdecznie pozdrawiamy i prosimy o dalszą współpracę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-18

W grupie IV " Pracowite Pszczółki"- ogłoszono konkurs plastyczny

pt. " DZIECKO W RUCHU".

 

Celem konkursu Było:

 

* Rozwijanie wyobraźni dzieci.

* Rozwijanie sprawności manualnych.

* Doskonalenie umiejętności plastycznych.

 

Komisja w składzie: 

 

Dyrektor Przedszkola- Pani mgr Urszula Żebrowska

W- ce Dyrektor - Pani mgr Bogusława Starzyk

Organizator konkursu- Pani mgr Joanna Stańczyk

 

Oraz nauczycielki Gminnego Przedszkola w Lisiej Górze, poprzez głosowanie drogą elektroniczną.

 

Wyniki Konkursu:

 

I miejsce- Tymuś K.

II miejsce - Kubuś K.

III miejsce - Emilka G. i Ksawuś D.

 

Dziękuję bardzo za udział w konkursie, wszystkie prace były bardzo pomysłowe.

Każdy uczestnik otrzyma Dyplom i nagrodę.

data dodania: 2020-05-18

W pierwszym tygodniu maja , naszym motywem przewodnim był „Dom” , ten mały, w którym mieszkamy i duży czyli Polska - nasza Ojczyzna . Nadesłane zdjęcia Waszych prac pokazały,  że jesteście prawdziwymi patriotami . Zapraszamy wszystkich do naszej galerii i pozdrawiamy pracowite Krasnalki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-17

Kolejnym wyzawniem była "BIEDRONECZKA", która będzie ozdobą naszej sali :) Dziękuję ze zaangażownie, śliczne prace i zdjęcia Już nie mogę  doczekać się kiedy ozdobimy naszą salę tymi pięknymi biedroneczkami. Pozdrawiam serdecznie p.Asia :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-17

Czerwone, zielone i żółte, w kropeczki pasecki i inne wzorki - to prace naszych Krasnalków. Wszystko się zgadza ,bo w tym tygodniu przenieśliśmy się na kolorową , pachnącą, majową łąkę. Zapraszmy do oglądania  mieszkańcow łąki przedstawionych w pracach naszych Krasnalków. Dziękujemy za piękne prace  i pozdrawiamy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-17

Niech każdy się dowie, o czym my już wiemy: ,, ze Polska nie zginie póki my żyjemy”. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przesyłanie zdjęć dzieci. Brawa dla wszystkich dzielnych Myszek- Młodych Patriotów.  Dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat Polski, flagi narodowej, barw ojczystych. Dziękujemy za wykonanie pięknych makiet. Pozdrawiamy

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-16

Wyniki konkursu plastycznego pt.: "Najpiękniejsza zakładka do książki"

Oddział V realizował temat "Umiem już czytać-czeka na mnie tyle książek". W związku z tym, został zorganizowany konkurs plastyczny. W konkursie wzieło udział 9 dzieci.

 

Celem konkursu było:

 • rozbudzanie kreatywnośći i wrażliwości estetycznej;
 • rozwijanie zainteresowań plastycznych;
 • rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

Komisja  w składzie:

Dyrektor Przedszkola: Pani Urszula Żebrowska

W-ce Dyrektor: Pani Bogusława Starzyk

Organizator konkursu: nauczycielki z Oddziału V oraz 10 nauczycielek z Gminnego Przedszkola w Lisiej Górze, poprzez głosowanie drogą elektroniczną

przyznała spośród nadesłanych prac:

1. miejsce: Zosia i Aruś T.

2. miejsce: Tymon G i Krzyś W.

3. miejsce: Ola G.

A ponadto przyznano wyróżnienia: Kacper K. Iwo Z. Sylwuś S. Krzyś S.

 

Dziękujemy za udział w konkursie. Nadesłane prace były bardzo pomysłowe, wykonane z różnorodnych materiałów. Mamy nadzieję, że wykonane zakładki będą Was zachęcać do przeczytania wielu książek. Uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni i otrzymają dyplomy.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-12

"POLSKA  to moja Ojczyzna" - każdy Miś  to wie. Poprzez proponowane treści, materiały i linki przedszkolaki mogły wzbogacić swoją wiedzę na temat Polski, jej stolicy, najważniejszych rzek w kraju. Misie, wiedzą, że stolicą Polski jest Warszawa, a hymnem "Mazurek Dąbrowskiego".  Chętnie wykonywały zadania, które zaprezentowały w przesłanych nam fotorelacjach. Wszystkie Misie pozdrawiamy, a wykonane prace pochwalamy.
Dla wszystkich Misiów - całuski ":-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-11

Pszczółki w świecie książek miały możliwość wykonania samodzielnie swojej książeczki, wymyślić własną bajkę oraz zaprojektować  okładkę do książki. Dzięki tym zadaniom ćwiczyły pisownię wyrazów, podejmowały próbę samodzielnego czytania krótkich wyrazów. Rozwijały mowę i wyobraźnię oraz doskonaliły umiejętności manualne. Zachęcano również rodziców do codziennego czytania dziecku wybranej bajki. Prosimy o dalszą współpracę i wysyłanie zdjęć z wykonanymi pracami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-10

Kolejne MEGA WYZWANIE ZALICZONE: "Flaga,Godło lub kotylion z Rodzicami wspólnie wykonany" Serdeczne pozdrowienia dla Biedroneczek i ich rodziców.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-10

Biedroneczki o Dniu Strażaka pamiętają, bo w swojej grupie dzielną Strażaczkę mają.  

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-10

Niespodziewanie przyszedł maj...  "Mądre Sowy" rosną w swoich domach, że aż czasem trudno je rozpoznać ;) Bardzo się cieszymy z nadsyłanych zdjęć i wykonanych przez Was zadań. Do niedzieli 10 maja czekamy na zdjęcia zakładek do ksiązki. Pozdrawiamy Was :)

Podpisy pod zdjęciami pojawiają się po najechaniu kursorem lub po powiększeniu zdjęcia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-07

„COŚ Z NICZEGO”, bo nie wszystko co wydaje się śmieciem musi nim być.

Konkurs grupowy ogłoszony na podsumowanie cyklu tematów związanych ze Świętem Ziemi i przyrodą dobiegł końca.  

 

Celem konkursu było:

-rozwijanie kreatywności i umiejętności konstrukcyjnych;

-integrowanie dzieci i rodziców wokół wspólnych działań proekologicznych;

-skierowanie dzialań na twórczy recykling;

Pora na ogłoszenie wyników.

 

Komisja w składzie:

Dyrektor Przedszkola : Pani Urszula Żebrowska

W-ce Dyrektor : Pani Bogusława Starzyk

Organizatorzy konkursu : Nauczycielki "Rozśpiewanych Krasnali"

oraz Wszystkie Nauczycielki  drogą głosowania elektronicznego przyznały :

1 miejce - dwie prace : Oliwier L. i  Lena K.

2 miejsce : Marcel T.

3 miejsce - Magdalena B.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie . Wykonane prace są bardzo pomysłowe i pracochłonne. Dzieci ,które wzięły udział w naszym konkursie  zostaną nagrodzone i otrzymają pamiątkowe dyplomy. Zachęcamy wszystkich do oglądania prac konkursowych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-02

Zdrowie to ważna rzecz -  jak dbać o własne zdrowie o tym już dobrze wiedzą nasz Krasnalki. Załączamy zdjęcia, które przedstawiają wasze różnorodne działania  i pokazują jak wytrwale pracujecie. Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom i Rodzicom za  utrzymywanie z nami kontaktu.  Witamy także nowe dzieci w  naszej galeii. Wszystkie Krasnalki pozdrawiamy i zachęcamy do dalszej pracy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-02

A teraz takie MEGA WYZWANIA mamy: Z klocków i figurek zwierząt wiejska zagrodę ukladamy i W wiejskie zwierzątko sie zamieniamy:)  SERDECZNIE DZIĘKUJE RODZICOM ZA WSPÓŁPRACĘ ORAZ PIĘKNE ZDJĘCIA A "Biedroneczki" ściskam mocno i pozdrawiam  - p.Asia :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-29

Dziękujemy bardzo za przesyłanie zdjęć, pięknych prac dzieci. Ogromnie się cieszymy, że dzieci chętnie wykonują zadania. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dużo zdrówka:):):)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-28

Dziękujemy Rodzicom za fotorelację pracy dzieci. Bardzo się cieszymy, że tak chętnie pracujecie w domku. Jest nam niezmiernie miło oglądać Was i Wasze prace. Przesyłane propozycje zadań, ćwiczeń staramy się wybierać dla Was tak, aby Wasza działalność była zrożnicowana, a efekty pracy - dumą z własnych możliwości.  Serdecznie pozdrawiamy Was kochane MISIE, trzymajcie się cieplutko:)
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-27

dziękujemy za przesłane prace, które są bardzo pomysłowe i pięknie wykonane. Zachęcamy do dalszej pracy i pozdrawiamy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-27

Dzień Ziemi ma za zadanie skłonić nas do przemyśleń, związanych z sytuacją naszej planety i podjęcia czynności, które przyczynią się do jej ochrony. Dlatego niezwykle nas cieszy, że tak chętnie zaangażowaliście się w proekologiczne działania. Dziękujemy ślicznie za współpracę i nadesłane zdjęcia. Chciałyśmy przypomnieć, że  w grupie ,, Rozśpiewane Krasnale"  trwa konkurs ,, Coś z niczego"  . Pracę można nadsyłać do 30 kwietnia. Serdecznie pozdrawiamy, trzymajcie się ciepło:).

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-26

"Choć przedszkolak nie jest duży to przyrodzie wie jak służyć"

Myszki o Dniu Ziemi pamiętają i ciekawe zdjęcia przesyłają. Aktywność w tym tygodniu była różnorodna. Dzieci wykonywały prace plastyczne, obserwowały otaczająca nas przyrodę. Odbyło się również sprzątanie świata. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom, którzy podjęli się wyzwania    i wykonali EKO rzecz. Wszystkie pomysły były świetne.

Pozdrawiamy

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-26

Niezmiernie miło czytać nam inforamcje zwrotne od Was, Drodzy Rodzice, iż podobają się Państwu oraz dzieciom proponowane przez nas pomysły do pracy w domu. Pojawia się duży uśmiech na twarzy, gdy widzimy zdjęcia z przepięknymi pracami wykonannymi przez dzieci, między innymi kartka przyjaźni. Raz jeszcze dziękujemy za współpracę i zaangażowanie oraz cieszymy się, że dzieci mają widoczny na zdjęciach, duży zapał do pracy oraz radość i uśmiech. Cały czas zachęcamy  Rodziców do  przekazywania nam fotorelacji związanej z zajęciami zdalnymi. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy. Wychowawcy grupy "Roztańczone Myszki".

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-25

     Rozpoczynamy drugi miesiąc "przedszkola w domu". Bardzo tesknimy za Wami, a nawet za gwarem w naszej sali, która jest bez Was bardzo pusta. Cieszymy się, że korzystacie
z przesłanych propozycji, bardzo dziękujemy za pomoc wszystkim Rodzicom zaangażowanym w ich realizację. Miło, że chcecie się "spotkać" z koleżankami i kolegami w tej galerii
i dzielicie się swoimi fotografiami.
  Uwaga!  Podpisy pod zdjęciami ukazują się po "najechaniu" kursorem na zdjęcie lub po "otwarciu" zdjęcia)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-24

Zapraszamy do oglądania kolejnej galerii zdjęć:) W tym tygodniu mamy temat pt. " Dbamy o naszą planetę". Dziękujemy za zaangażowanie i przesyłanie zdjęć:):):) Pozdrawiamy i ślemy całuski:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-23

Biedorneczki w "Światowym Dniu Ziemi " na zielono się ubrały, o Przyrodę chętnie wokół dbały i do drzew sie przytulały. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-22

W grupie IV " Pracowite Pszczółki"- ogłoszono konkurs dla dzieci pt. " Wiersz o Chlebie".

 

Celem konkursu było:

 

- Doskonalenie myślenia twórczego i logicznego, poszerzanie słownika dzieci.

- Rozwijanie wyobraźni dzieci.

 

Komisja w składzie:

 

Dyrektor Przedszkola- Pani mgr Urszula Żebrowska

W- ce Dyrektor- Pani mgr Bogusława Starzyk

Organizator konkursu: mgr Joanna Stańczyk

 

Oraz nauczycielki Gminnego Przedszkola w Lisiej Górze, poprzez głosowanie drogą elektroniczną.

 

1 miejsce- Adaś P.

2 miejsce- Szymuś M.

3 miejsce- Emilka G. i Tymuś K.

 

Serdecznie dziękuję za udział w konkursie, wszystkie wiersze były wspaniałe, a ich treść prezentujemy poniżej:

Każdy uczestnik otrzyma dyplom i nagrodę:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-21

Mali Odkrywcy zamienili się w małych projektantów i same zaprojektowały makietę zgodnie z hasłem "Makieta wiejskiego podwórka". Dzieci wykonały ją z dużym zaangażowaniem i pomocą Rodziców. Prace są kolorowe, bogate i bardzo ciekawe.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-20

Jest nam bardzo miło, że dzieci chętnie korzystają z przesyłanych materiałów. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, za wszystkie otrzymywane wiadomości zwrotne, zdjęcia i filmiki.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-20

Praca kucharza nie jest wcale taka łatwa- o tym przekonały się nasze "Krasnalki". Pod okiem Rodziców , zachowując zasady bezpiecznej pracy w kuchni  ,świetnie poradziliście sobie   z naszym zadaniem. Dziękjemy za zdjęcia małych kucharzy i smakołyków jekie upiekli. Szkoda tylko,.........., że nie możemy ich spróbować. Czekamy na Was z utęsknieniem.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-19

Bajek, baśni i bajeczek mnóstwo dzieci znają. Misie w formie plastycznej je przedstawiają. Do galerii zdjęć MISIE zapraszają i do myślenia skłaniają. "Jaka to bajka" - niełatwa to sprawa. Szczegóły podpowiedź nam dają....
Dziękujemy za przesłanie pięknych prac.
Czekamy na więcej....
Wszystkie Misie pozdrawiamy i buziaczki przesyłamy:-)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-17

" Pracowite Pszczółki"- pięknie pracują w domu:) Dziękujemy za zdjęcia pięknych prac. Cieszymy się, że korzystacie z przesłanych materiałów:) Bardzo za Wami tęsknimy. Życzymy dużo zdrówka:)))))

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-14

Zapraszamy do oglądania kolejnych prac dzieci:) Przygotowania do Świąt Wielkanocnych-"  Pszczółki malują, wycinają, rysują". KOCHANI ŻYCZYMY WAM CIEPŁYCH RODZINNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH , SPEŁNIENIA MARZEŃ I DUUUUŻO ZDRÓWKA!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-10

Święta tuż,tuż, więc nasze Krasnale nie próżnują ,tylko ozdoby wielkanocne szykują. Pozdrawiamy i dziękujemy za zdjęcia i życzenia świąteczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-10

" Pszczółki"- chętnie pracują w domu. Bardzo ładnie kochani- cieszymy się że wykonujecie takie piękne prace i dzielicie się nimi z nami:) Pozdrawiamy was serdecznie, ślemy całusy i życzymy dużo zdrówka:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-08

Wyniki grupowego Rodzinnego Konkursu   Plastycznego „Geometryczny Robot"

W związku z zakończeniem realizacji tematu: „W krainie figur geometrycznych” w oddziale VII „Zaradne Biedroneczki”, zorganizowano pod koniec marca konkurs plastyczny „Geometryczny Robot”.

Celem konkursu było:

 • rozwijanie zainteresowań plastyczno- konstrukcyjnych oraz wyobraźni twórczej dzieci;
 • rozbudzanie wrażliwości, fantazji oraz kreatywności dzieci oraz ich rodziców;
 • utrwalenie poznanych figur geometrycznych poprzez zabawę.

W konkursie wzięło udział 9 dzieci wraz ze swoimi rodzicami.

Prace były ciekawe, kolorowe z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów, a – co najważniejsze- spełniały podstawową rolę- były robotami.

Komisja w składzie:

Dyrektor Przedszkola: Pani Urszula Żebrowska

W-ce Dyrektor: Pani Bogusława Starzyk

Organizator konkursu: Joanna Przetak

oraz 10 nauczycielek z Gminnego Przedszkola w Lisiej Górze, poprzez głosowanie drogą elektroniczną

przyznała spośród nadesłanych prac:

 • 1 miejsce : Amelia Kornaus
 • 2 miejsce : Julia Pieprzycka i Filip Prus
 • 3 miejsce : Milena Paluch

Pragniemy podkreślić, iż wszystkie nadesłane prace były pomysłowe i ciekawe. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie. Każdy uczestnik otrzyma dyplom i coś słodkiego :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-07

Zapraszamy do obejrzenia kolejnych zdjęć, przedstawiających piękne prace plastyczne dzieci. Tematyka prac oczywiście związana z wiosną.  Wykonane prace pokazują nam, jak ciekawie i ochoczo dzieci pracują w domu. Dziękujemy Rodzicom za rozbudzanie zainteresowań plastycznych u swych pociech, gdyż widać często, iż poszerzają zainteresowania dzieci o dodatkowe  działania plastyczne. Bardzo  cieszą nas takie przedsięwzięcia a tym samym obrazujące te działania zdjęcia. Pozdrawiamy serdecznie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-06

Krasnalki przez kolejny tydzien pięknie pracowały w swoich domkach. Dzięki zaangażowaniu swoich Rodziców wykonały cudowne prace o tematyce wiosennej, które możemy tutaj podziwiać. BRAWO dla Was dzieci i Rodzice !. Oprócz prac, nam najbardzieją podobają się Wasze usmiechnięte bużki . Dziękujemy i pozdrowiamy  serdecznie .

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-04

Nauczycielki przedszkola wyszły z inicjatywą przesyłania  Rodzicom (na wskazane do kontaktu z Rodzicem maile) ciekawych materiałów do wykorzystania i uatrakcyjnienia pobytu dzieci w domu. Rodzice dzieci z Oddziału III  podjęli współpracę z nauczycielkami. Poprzez przesyłanie ciekawych propozycji materiałów do pracy z dzieckiem w domu MISIE nie nudzą się, rozwijają swoje umiejętności - uczą się. Dziękujemy za miłe słowa i wszelką korespondencję zwrotną. Mamy nadzieję, że juz niedługo  spotkamy się w przedszkolu, w miejscu, za którym już wszyscy tak bardzo tęsknimy. Życzymy wszystkim dużo zdrówka i oczywiście pozdrawiamy.  
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-03

" Pracowite Pszczółki"- Chętnie w domu pracują:) i rozwijają swoje umiejętności. Ogromnie cieszymy się z tego , że dzieci korzystają z materiałów które im przesyłamy. Bardzo dziękujemy Rodzicom za miłe słowa i kontakt telefoniczny oraz e-mail. Życzymy Wszystkim dużo zdrowia!!!! Pozdrawiamy serdecznie!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-03

Nasza grupa poprzez e-mail może korzystać z opracowanych materiałów do nauki i zabawy w domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci mają stały kontakt ze swoimi nauczycielkami, nie nudzą się i pożytecznie spedzają czas. I tak trzymać :) Wciąż czekamy na nowe fotki. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-28

Bardzo nam miło,że nasze Myszki tak chętnie w domkach pracują. Cieszymy się, że korzystacie z materiałów, które Wam przesyłamy. Drodzy Rodzice, serdecznie dziękujemy za podjęcie współpracy, stały kontakt poprzez wiadomośći e-mail. MYSZKI bardzo za Wami tęsknimy, mamy nadzieję, że juz niedługo w naszej sali się zobaczymy. Spójrzcie, jak Wasi koledzy i koleżanki spędzają czas  w domkach. Pozdrawiamy, Wychowawcy grupy "Roztańczone Myszki".

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-28

Jesteśmy z Was bardzo dumne, pięknie spędzacie czas w domku. Bardzo cieszy nas,że korzystacie z materiałów, które do Was kierujemy. Z przyjemnością oglądamy przesyłane do nas zdjęcia i miłe słowa. Sami zobaczcie swoich kolegów i koleżanki. Z niecierpliwością czekamy na spotkamie z Wami wszystkimi w przedszkolu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-27

Bardzo się cieszymy i dziękujemy za podjęty trud, zaangażowanie i wspólną zabawę z dziećmi o czym świadczą wysyłane zdjęcia oraz miłe komentarze. Wszyscy bardzo tęsknimy za naszą kochaną salą, wspólnie spędzanym czasem, na pewno już niedługo wszyscy wrócimy zdrowi, uśmiechnięci i radośni do przedszkola. Pozdrawiamy Pani Dorotka i Pani Asia. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-26

"Zaradne Biedroneczki" wraz ze swoimi rodzcami bardzo chętnie proponowne zadania, zabawy, i ćwiczenia wykonują. Swoje zmagania i pracę na zdjęciach prezentują. Pani Asia za ogromne zaangażoanie i miłe słowa rodzicom dziękuje, "biedroneczki" ściska i całuje i z utęsknieniem na powrót do przedszkola wyczekuje.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-26

         "Mądre Sowy" i ich Rodzice spędzają czas ciekawie i twórczo. Piszą nam i mówią w rozmowach telefonicznych o tym, że rysują, malują, czytają, robią eksperymenty, ćwiczą z rodzicami i rodzeństwem, grają w planszówki. Ale też oglądają spektakle teatralne i odbywają wycieczki on line.Szkoda, że nie możemy tego robić razem :(
Cieszymy się, że korzystacie z naszych propozycji zabaw i że możemy się zobaczyć-  choć na razie tylko w tej galerii.  Tęsknimy za Wami !

 

             Uwaga!  Podpisy pod zdjęciami ukazują się po "najechaniu" kursorem na zdjęcie lub po "otwarciu" zdjęcia)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-16

Co roku bierzemy udział w akcji: " Góra Grosza", której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów Dziecka. Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz , dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Nasze przedszkolaki zaangażowały się w zbieranie monet i przyniosły do przedszkola. Na początku stycznia nastąpił finał akcji, czyli uroczyste sypanie " Góry Grosza".

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-15

Uprzejmie informujemy, że dnia 27 listopada  nasze przedszkole nawiązało współpracę z tarnowskim Azylem. Wirtualnie adoptowaliśmy pieska, dla którego co miesiąc będziemy zbierć pieniądze w poszczególnych oddziałach, na utrzymanie, bieżące potrzeby czworonoga i leczenie weterynaryjne. Co miesiąc pieniążki będą zbierane w kolejnych grupach przedszkolnych. Obecnie pieniążki zbiera oddział I "Roztańczone myszki". Liczy się każda złotówka. Uzbierana kwota, będzie przelewana comiesięcznie na konto Azylu. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji, która została zainicjowana w celu wzbudzania u dzieci potrzeby opiekowania się naszymi małymi przyjaciółmi. Akcja ta jest inicjatywą długotrwałą. Zorganizowano  konkurs na imię dla pieska - każda z grup przygotowała swoją propozycję, w tym panie z obsługi przedszkola oraz dyrekcja. Poprzez losowanie wybrano imię dla naszego pieska - od dziś będzie się wabił : PINIA.
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-11

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonała wcześniej bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście królował Mikołaj. 6 grudnia nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj odwiedził każdą grupę. Dzieci przygotowały dla Mikołaja niespodzianki- piosenki, wiersze, a także własnoręcznie wykonane upominki. Następnie Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Radości nie było końca. Na zakończenie każde dziecko miało możliwość zrobienia z Mikołajem pamiątkowego zdjęcia. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Był to dzień pełen radości i uśmiechu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-26

25 listopada obchodzilismy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia - świętując przy tej okazji urodziny misia Krzysia. Miś Krzyś na swoje urodzinki zaprosił wszystkie przedszkolaki ze swoimi ulubionymi pluszakami - misiami, które w tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola. Przedszkolaki przestrzegając zasad dobrego wychowania: złożyły misiowi życzenia, wręczyły własnoręcznie wykonany w grupie prezent, recytowały wiersz, zaśpiewały STO LAT i oczywiście wzrowo sie zachowywały.  Przyjęciu urodzinowemu towarzyszyła radosna atmosfera - wspólnej zabawy, śpiewu i tańca. Dopełnieniem tego wyjątkowego dnia był poczęstunek |"ciasteczkowo - owocowy". Dzien Pluszowego Misia oprócz dobrej zabawy zawierał także treści edukacyjne - zapoznano dzieci z  historią pluszowego misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych. Podczas wspólnego spotkania wykonano wiele zdjęć, które stanowią udokumentowanie dobrej, zgodnej zabawy. Zapewniamy, że  Dzień Pluszowego Misia świętować będziemy także w przyszłym roku, bo przecież MIŚ - to najlepszy przyjaciel dziecka.....

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-21

20 listopada to wyjątkowa data. W tym roku przypada 30 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W związku z powyższym w naszym Przedszkolu, obchodzono uroczyście ten dzień. Z tej okazji wszystkie Dzieci wraz z Nauczycielami oraz Pracownikami przedszkola ubrane były w barwy niebieskie. Każde Dziecko otrzymało niebieski balonik, na którym wcześniej zapisano Prawa Dziecka. We wszystkich grupach zostały przeprowadzone zajęcia, na których przybliżono Dzieciom Ich prawa. Poinformowano gdzie mogą szukać pomocy, jeśli te prawa są łamane. Zwieńczeniem obchodów był marsz. Wszystkie Dzieci o godzinie 10:15 trzymając baloniki i transparenty, udały się na przemarsz ulicami Lisiej Góry. Dzieci uprzednio zostały poinformowane w jakim celu maszerują. Ideą Naszego marszu było zjednoczenie się z Dziećmi na całym świecie i złączenie sił w walce o Prawa dla Dzieci, które są ich pozbawione.

W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, utworzono zbiórkę pieniężną wśród Nauczycieli i Pracowników Gminnego Przedszkola w Lisiej Górze. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Stowarzyszenia Czterolistna Koniczynka, na rzecz niepełnosprawnego Chłopca, który oczekuje na przeszczep komórek macierzystych. Przy okazji tej akcji, chcieliśmy, aby Dzieci wiedziały jak ważna jest pomoc osobom słabszym, nie zawsze mogącym zawalczyć samodzielnie o siebie. Dlatego tak istotne jest, aby Nasze Dzieci uczyły się empatii już od najmłodszych lat i wspierały działania tego typu.

Dziękujemy ślicznie Rodzicom za współpracę, ubranie Dzieci w tym dniu w piękne niebieskie ubrania. Podziękowania należą się również Paniom Woźnym, które dzielnie nadmuchały 240 baloników.

Dziękujemy.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-20

"Mali odkrywcy" udali się z wizytą do Młyna w Lisiej Górze. Dzieci zapoznały się z nazwami maszyn, sposobem przetwarzania ziarna i zobaczyły urządzenia, które są niezbędne do produkcji mąki. Przedszkolaki dowiedziały się jaką drogę musi odbyć ziarno, by trafić z młyna do piekarni, a także miały okazję poznać różne rodzaje zbóż oraz mąkę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-18

              Często poszukujemy dla swojego dziecka alternatywy na czas spędzany przy  komputerze lub tablecie. Zawsze warto zaproponować dziecku  kontakt  z "żywą przyrodą", choćby tą nieodległą, osiągalną podczas pieszej wędrówki. Ile radości, ilu dociekliwych pytań, ile zachwytu dostarczyła naszym "Sowom" wycieczka do niewielkiego lasu - to widać na zdjęciach. Dziękujemy Państwu Lisom za zaproszenie i przygotowanie miejsca na biwak :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-17

"Mali odkrywcy" reprezentowali nasze Przedszkole na XIII Festynie bezpieczeństwa ruchu drogowego pod hasłem 'Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu'. Dzieci brały udział w konkursach, zabawach i pokazach których  celem było utrwalenia zasad bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym, właściwego postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i zycia oraz promocja aktywnego sposobu spedzania czasu. Na zakończenie festynu zostały wręczone dzieciom nagrody sportowe.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-05

     Jedną z nagród, jaką otrzymaliśmy za udział w EKO-Przedszkoliadzie w Łukowej, było dorodne drzewo - jarząb pospolity, zwany też jarzębiną.Drzewo zostało ufundowane przez Branżową Organizację Odzysku w Tarnowie.  Mądre Sowy obiecały, że otoczą je opieką i będą obserwowały, jak drzewo zmienia się wraz z porami roku. Ozdobi ono nasz ogród i mamy nadzieję, że przez długie lata będzie dostarczało nam tlen.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-25

    W dniu dzisiejszym dzieci z Oddziału V- "Mądre Sowy" uczestniczyły w EKO- PRZEDSZKOLIADZIE, zorganizowanej przez Gminne Przedszkole w Łukowej i Branżową Organizację Odzysku w Tarnowie. Dzieci z wszystkich przedszkoli z terenu naszej gminy spotkały się w pięknym ogrodzie przedszkola w Łukowej, aby zaśpiewać poznane piosenki o tematyce ekologicznej, zaprezentować stroje z materiałów przeznaczonych do recyklingu i wykazać się w konkursie swoją wiedzą o segregacji odpadów i ich wykorzystywaniu. W miłej atmosferze, przy smacznych i zdrowych przekąskach i wśród wielu atrakcji przygotowanych przez gospodarzy imprezy czas mijał bardzo szybko.  Wspaniałe nagrody dla wszystkich przedszkoli i upominki dla dzieci ufundowane zostały przez BOO w Tarnowie. Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielkom, pracownikom i rodzicom z Gminnego Przedszkola w Łukowej za zaproszenie i za wszystkie atrakcje :)


komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-24

Dzień Przedszkolaka, przypadający 20 września, świętowalismy w tym roku wyjątkowo aktywnie, a nawet "na sportowo". W sali każdej z przedszkolnych grup czekały różnorodne ćwiczenia i zabawy: zabawy muzyczne i ruchowe przy muzyce, zabawy z chustą animacyjną KLANZA, ćwiczenia z niecodziennymi przyborami, tor z przeszkodami  oraz zabawy relaksacyjne. Na zakończenie wyruszylismy wesołymi pochodami przez ulice naszej wsi, aby przypomnieć jej mieszkańcom i przejeżdżającym gościom o święcie wszystkich przedszkolaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-04

           Dzisiejszym  spotkaniem wszystkich pracowników przedszkola zakończyliśmy rok szkolny 2018/19. Było ono też okazją, by podziękować Pani  Ewie Murzyn za 20 lat pracy dla  przedszkolaków z Lisiej  Góry. Po wygranym w sierpniu konkursie, Pani Ewa obejmuje od  1 września  stanowisko dyrektora Gminnego Przedszkola w Nowych Żukowicach.

           Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za jej uśmiech i optymizm, troskę o wszystkie potrzeby dzieci, kreatywność i koleżeńską życzliwość.  Życzymy Pani Ewie dużo zdrowia
i wielu życzliwych osób,  by w "swoim" nowym przedszkolu mogła spełnić  zawodowe plany i marzenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-08-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-18

Przedszkolaki miały okazję podziwiać w muzeum w Cieżkowicach, bogate wystawy oraz zbiory różnych gatunków zwierząt występujacych w naszym środowisku. Były to między innymi: ssaki, ptaki  owady oraz ryby. Podczas interesującego wykładu dowiadywały się ciekawostek na temat życia tych zwierząt. Świetną przygodą była podroż batyskafem, gdzie przewodnik zamienił się w sternika i zanurzaliśmy się w podwodny świat zwierząt, bliżej go poznając. Dzieci słuchały odgłosów  ptaków oraz mogły pochodzić po interaktywnej łące. Na zakończenie zwiedzania, zakupili ciekawe pamiątki oraz spędziły trochę czasu przed odjazdem, w parku obok muzeum. Zadowolenie i uśmiech rysował sie na twarzach dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-04

Konkurs „Mam talent” był konkursem uwieńczającym całoroczną realizację programu oraz rocznego planu rozwoju przedszkola „Rozwijamy talenty”. Swoim zainteresowaniem zgromadził 11 uczestników. Dzieci z przedszkola prezentowały swe uzdolnienia oraz zainteresowania w takich dziedzinach jak : recytatorstwo, śpiew, taniec, oraz gra na instrumentach muzycznych. Jury stanęło przed trudnym zadaniem. Podkreślić należy, iż chętne dzieci były zgłaszane do konkursu z inicjatywy rodziców i przez nich samych też, były przygotowywane do występu. Konkurs dostarczył wiele emocji zarówno występującym jak i rodzicom, oglądającym swoje pociechy w roli artystów.

Laureatami konkursu zostali, zajmując kolejne miejsca:

 

 1. Hanna Gawle - śpiew „ Deszczowa piosenka”

 2. Kacper Kotapka - śpiew " 100" Sound'n'Grace

 3. Szymon Kuczera – gra na akordeonie, utwór „ Mam chusteczkę haftowaną”

 

Wyrożnienie otrzymała najmłodsza, 3letnia uczestniczka – Eliza Janiszewska w piosence

„ Kaczka Dziwaczka”.

Wszystkim występującym dzieciom, gratulujemy wspaniałego występu :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-30

Dnia 12 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt."Barwy wiosny" w którym wzięło udział 14 dzieci wybranych z każdego oddziału przedszkolnego. Celem konkursu było rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci i promowanie talentów oraz uwrażliwianie dzieci na piękno poezji.

Jury w składzie: P.dyr.Urszula Żebrowska, P.Lucyna Gancarz i P.Joanna Zdeb, oceniało wiersze czy są zgodne z tematyką, bogate słownictwo zawarte w tekście, prawidłową wymowę oraz odpowiednią dykcję, intonację i gestykulację.

Z pośród 14 uczestników konkursu jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca:

I - Eliza Mróz z oddz.V "Mądre Sowy",

II - Kacper Kotapka z oddz.IV "Pracowite Pszczółki",

III - Szymon Maciak z oddz.II "Rozśpiewane Krasnalki",

oraz przyznało szczególne wyróżnienie dla:

Liliany Mikuły z oddz.II "Rozśpiewane Krasnalki",

Jakuba Kuciela z oddz.III "Bystre Misie",

Leny Świętek z oddz.VI "Mali Odkrywcy",

Leny Lasek z oddz.VII "Zaradne Biedronki".

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody. Wszystkim dzieciom bardzo dziękuję za wspólną pracę, gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.      Organizator konkursu mgr Dorota Walus.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-14

        Tegoroczna akcja pomocy dla chorych pozostających pod opieką Tarnowskiego Hospicjum Domowego rozpoczęła się już w październiku ubiegłego roku. Wówczas, nawiązując do 100-lecia odzyskania Niepodległości, dzieci z wszystkich oddziałów zasadziły w doniczkach  100 cebulek żonkili, które następnie znalazły swoje miejsce na przedszkolnych "Polach Nadziei". Wiosną obserwowaliśmy kiełkujące rośliny i pierwsze zakwitające kwiaty, a dzieci poznały ich nazwę oraz symbolikę - żonkile są symbolem nadziei i pamięci oraz odradzającego się życia. Dzięki trwającej juz od lat akcji "Pola Nadziei" stały sie także symbolem wrażliwości na cierpienie innych ludzi, zwłaszcza terminalnie chorych. Nasze  "Sowy -Mądre Głowy" z Oddziału V z wielkim zaangażowaniem kwestowały na rzecz Hospicjum, które działa dzięki dobrowolnym darowiznom oraz nieodpłatnej pracy ludzi o wielkich sercach. Za wszystkie datki złożone na rzecz tej akcji serdecznie dziękujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-04

Sala u starszaków zamieniła się w galerię handlową. "Sowy- mądre głowy" chętnie przyjmowały rolę sprzedawców i klientów. W toku tych zabaw, dzieci udoskonalały swoją wiedzę matematyczną. "Sowy" miały możliwość posługiwania się kasami fiskalnymi oraz "pieniędzmi". Pamiętały również o przestarzeganiu zasad kulturalnego zachowywania się w sklepach- staniu w kolejce oraz stosowaniu zwrotów grzecznościowych tj. "dzień dobry", "proszę", "dziękuje", "do widzienia". Dodatkowo dzieci dostrzegły, że przedmioty codziennego użytku mogą stać się również świetnymi przedmiotami do zabawy. Także nabyły wiele nowych umiejetności,
a ponadto miały przy tym wiele radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-27

Programujemy... Najpierw instrukcja, wyjaśnienia...dzieci uważnie słuchają bowiem mają odpwiedzialne zadanie. Stają się twórcami gry planszowej. Samodzielne działanie - każde z nich tworzy rysunek, piktogram przedstawiający konkretne zadanie do wykonania. Dowolność zadań prawie nieograniczona : klaśnij, powiedz wiersz, dodatkowy rzut kostką. Pobudzamy  wyobraźnie dzieci. Pomysły okazały sie zaskakujące. Fantazja dzieci jest niesamowita. Następnie prezentacja swoich piktogramów, wyjaśnianie zadań do wykonania. Kolejny krok to współpraca. Rozplanowanie gdzie i które zadanie, po którym umiescimy na tekturowej planszy. Idzie dobrze, zgodnie i w atmosferze radości i uśmiechu. Wreszcie oczekiwany długo moment  - wspólne rozgrywki. Tworzenie drużyń, pionków i do dzieła.... Pierwsze testowanie gry. Efekt zamierzony osiągnięty : rozbudzenie ciekawości, wyobraźni, samodzielność, obrazowe przekazanie myśli, argumentowanie i wyjaśnienie, współpraca, rozplanowywanie i satysfakcja oraz zabawa z uśmiechem na twarzy. Gramy, uczymy i miło spędzamy czas. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-24

Dzieci lubią tworzyć. Zaś my nauczyciele, uwielbiamy patrzeć jak dzieci robią to z zapałem i entuzjazmem. W tym roku realizując zadania z rocznego planu rozwoju przedszkola oraz realizując program autorski - " Rozwijamy talenty" skupiamy się na różnorodności podejmowanych działań. Wszystko to po to aby rozwijać u dzieci ich uzdolnienia i zainteresowania, aby dać im upust a jednoczesnie pokazać, że mogą, umieją i że są zdolne. Rozbudzamy wiarę we własne możliwości, dając poczucie sprawstwa i satysfakcji  z wykonanej pracy. Podczas kolejnych spotkań Klubu Małych Odkrywców - dzieci tworzyły kukiełki. Były to postacie z bajek, które lubią, które je interesują. Materiały : papier,wykałaczki, klej, kredki. Jakże proste a końcowa zabawa w teatrzyk dająca tyle radości. Bajkowo...

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-24

Z natury jesteśmy ciekawscy. Dzieci zwłaszcza... zatem co kryją planety, czy jest ciepło? Czy są kwiatki? I wiele innych pytań padło podczas realizacji tematu o kosmosie. Więc zabieramy się do pracy i budujemy wspólnie rakietę i układ słoneczny. Klub Małych Odkrywców zabiera się do dzieła. Zbudowana rakieta nieco przypominała dom ale któż podczas lotu w kosmos nie chce czuć się jak w domu :) Jest przyjemnie jest bezpiecznie. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-13

W związku z realizowanymi  w tym tygodniu tematami, związanymi z bajką, dzieci miały z zadanie przynieść swoje ulubione ksiażeczki: bajki, wiersze, opowiadania. Każde z nich dokonywało swojej prezentacji. Dzieliło się wrażeniami na temat przeczytanej bajki, pokazywało kolorowe obrazki. Dzieci wspólnie zamieniały się książeczkami, oglądając ciekawe dla nich treści. Wszystkie one znalazły swoje miejsce w specjalnie utworzonym kąciku " Moja książeczka". Będą one wykorzystywane do wspólnych czytań oraz opowiadań.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-05

Akcja " Góra Grosza" - zakończona. Trwała od 26.11.2018r. do 02.01.2019r. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się, poza własną rodziną. Nasze przedszkolaki nie pozostały obojętne na krzywdę swoich rówieśników, dzieci przynosiły drobne monety. Akcja była dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić przedszkolakom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów , na rzecz dzieci które są w trudnej sytuacji rodzinnej. Koordynatorem akcji  " Góra grosza" w naszym przedszkolu była Pani Joanna Stańczyk. Wspólnymi siłami udało się zebrać kwotę: 277,30zł. Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za zaangażowanie się
w/w zbiórkę pieniędzy. Mamy nadzieję, że w następnej edycji dzieci również będą chętnie uczestniczyć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-22

W dnich od 8 do 18 listopada w naszym przedszkolu przeprowadzono "Zbiórkę darów świątecznych dla Rodaków na Kresach oraz osób bezdomnych na terenie Powiatu Tarnowskiego". Wszystkie zebrane dary: żywność, środki chemiczne, odzież i artykuły szkolne zostały zapakowane i odebrane przez osoby organizujące akcję w Starych Żukowicach w Szkole Podstawowej i przekazane osobom potrzebującym. Wszystkim życzliwym osobom: rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola bardzo dziękuję za ogromne zaangażowanie i pomoc niesioną potrzebującym, zwłaszcza w tym szczególnym okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim, którzy włączyli się w tą charytatywną akcję życzę zdrowych, spokojnych, wesołych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Prowadząca akcję na terenie przedszkola: p.Dorota Walus. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-20

Wizyta w domu pomocy społecznej w okresie przedświątecznym była niezwykłym doświadczeniem. Dzieci nie tylko zetknęły się z osobami niepełnosprawnym, ale mogły oglądać ręcznie robione ozdoby świąteczne oraz różnego rodzaju formy rękodzieła . Wiele pięknych prac zostało wykonanych różnymi technikami  przez podopiecznych tego ośrodka. Nasi gospodarze zaprezentowali także własne umiejętności wokalno- instrumentalne i spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-27

           Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na świecie co rok, 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Z tej okazji w poniedziałek 26 listopada nasze przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje  ulubione misie. Zaprosiliśmy je do radosnych zabaw, wesołych konkursów oraz wspólnych fotografii. Przypomnieliśmy historie misiów znanych z filmów lub bajek. A jeden z misiów zaprosił dzieci do świata wielkiej literatury...

         Misie odbędą "czytelnicze" odwiedziny w domach przedszkolaków.  Zaingurowaliśmy także akcję wspólnego czytania w grupie przedszkolnej, do której zapraszamy osoby związane z przedszkolem, rodziców, dziadków i wszystkich chętnych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-22

       Zajęcia otwarte dla Rodziców są w naszym przedszkolu organizowane 2 razy w ciągu roku szkolnego - odpowiednio w I i II semestrze. Zajęcia otwarte - to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej. Zajęcia umożliwiają również rodzicom zapoznanie się z pracą nauczyciela przedszkola.
       W grupie "Sowy mądre głowy" w / w zajęcia odbyły się 22 listopada. Starszaki aktywnie brały w nich udział. Zaprezentowały swoje umiejętności: uwagi, myślenia, wypowiadania się, czytania, przeliczania,  dodawania, odejmowania, współdziałania w grupie. Rodzice mogli bezpośrednio podczas zajęć dydaktycznych obserwować swoje pociechy -  ich aktywność, umiejętności i zachowanie dziecka na tle grupy. Mogli także porównać stopien rozwoju swojego dziecka z rówieśnikami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-21

W dniu 18 listopada, odbyła się akcja krwiodawcza zorganizowana przez Gminne Przedszkole w Lisiej Górze przy współpracy ze Szkołą Podstawową  w  Lisiej Górze. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich osób, które dziś z uśmiechem wspomogły tą akcję :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-15

9 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta akademia, w której oprócz społeczności przedszkolnej wzięli udział także zaproszeni goście: Wójt Gminy Lisia Góra - Pan Arkadiusz Mikuła i Sołtys wsi Lisia Góra - Pan Stanisław Wijas. Przedszkolaki z Odziału VI "Mali odkrywcy" poprzez przygotowaną inscenizację przybliżyły dzieje Polski i Polaków. Nie zabrakło  podczas występu wieszy i piosenek (również w wykonaniu pań nauczycielek), które podkreśliły naszą tożsamość i wspólnotę narodową. Starszaki upamiętniły ten dzień tańcząc krakowiaka. Podczas spotkania niejednokrotnie wypowiedziane zostały słowa: Polska, Polak, Ojczyzna...., którym towarzyszyły symbole narodowe. Akademia została przygotowana przez nauczycielkę przedszkola - Panią Agnieszkę Seruś przy dużym wsparciu wszystkich nauczycieli przedszkola i pań woźnych. Działaniem realizowanym w ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości było także odśpiewanie (razem z przedszkolakami i uczniami szkół z całej Polski) o godzinie 11.11 w przedszkolu czterech zwrotek hymnu narodowego - w ramach akcji MEN "Rekord dla Niepodległej".
Mamy nadzieję, że obchody 100 - LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI pozostaną  w pamięci przedszkolaków na długo, a być może i na zawsze.
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-09

100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to sprawa bliska wszystkim Polakom. By rocznica ta pozostała na zawsze w pamieci dzieci - powstał w przedszkolu pomysł posadzenia na przedszkolnej rabatce 100 cebulek żonkili. Dlaczego akurat żonkile - mógłby ktoś zapytać? Otóż: żonkil to symbol - pamięci, szacunku i hołdu wszystkim pomordowanym walczącym o wolność naszej Ojczyzny. Zarówno dzieci przedszkolne, jak i żłobkowe z wielkim zaangazowaniem podjęły się tego zadania. Z pomocą pań posadziły w pojemnikach cebulki żonkili, które następnie zostały umieszczone na rabatce. Wiosną, kiedy zakwitną - przypomną nam wszystkim o minionej rocznicy, a ścięte kwiaty wezmą udział w organizowanej corocznie  w przedszkolu akcji "Pola Nadziei". 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-21

        W tym roku przedszkolaki z naszego przedszkola wcielili się  w rolę konstruktorów latawca. Na wstępie dowiedzieli się, jakie warunki musi spełniać latawiec, aby mógł unieść się w powietrze. Dzieci dowiedziały się jak wygląda jego najprostsza konstrukcja oraz jakie materiały są potrzebne do jego wykonania. Następnie wspólnymi siłami konstruoawały latawce. Dzieci ozdabiały go wycinankami oraz zrobiły ogon z bibuły. Wszyscy byli dumni z efektu końcowego. Po skończonej pracy poszły sprawdzić - jak nasze latawce uniosą się w powietrze. Efekty widoczne na fotografiach. Mnóstwo radości i uśmiechu na każdej twarzy. Święto latawca uważamy za udane!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-18

Konkurs plastyczny " Czyste powietrze wokół nas" dobiegł końca. Jury w składzie: J. Gancarz (pracownik Urzędu Gminy w Lisiej Górze), L. Gancarz (kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze), G. Merchut ( pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze) oceniło 33 złożone przez dzieci prace.
Po wnikliwej analizie Jury wyłoniło laureatów konkursu:
I   miejsce Magdalena M., Oddz. V
II  miejsce Maja C., Oddz. VI
III miejsce Szymon K., Odz. V
oraz wskazało prace wyróżnione wykonane przez dzieci:
Hania G., Karol C., Weronika Z., Szymon C., Aleksandra Cz., Kornel P., Zuzanna B., Lena Sz.
Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w wyżej wymienionym konkursie, za ich zaangażowanie i ogrom włożonej pracy.
Zwycięscy konkursu jak i pozostali jego uczestnicy zostali nagrodzeni. Fundatorem nagród był Wójt Gminy Lisia Góra Pan Arkadiusz Mikuła, któremu bardzo za nie dziękujemy.
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-11

"Gdy powietrze czyste mamy- wszyscy zdrowo oddychamy" - to motto przewodnie uroczystej akademii, która odbyła się 10 października w naszym przedszkolu.
W akademii brali udział zaproszeni goście, których Pani Dyrektor Urszula Żebrowska na wstępie serdecznie powitała.
Wśród gości byli:
- gospodarz naszej gminy- Wójt Gminy Lisia  Góra Arkadiusz Mikuła,
- Dyrektor Gminnego Przedszkola w Łukowej - Pani Danuta Skorupa,
- Rodzice na czele z Przewodniczącą Rady Rodziców działającą przy Gminnym Przedszkolu w Lisiej Górze -  Panią Kingą Gawle.
Pani Dyrektor Urszula Żebrowska, zwróciła uwagę:  " powietrze to oddech życia- niezbędny do serca bicia". Jakim powietrzem obecnie oddychamy, każdy dorosły wie. By to zmienić- nie wystarczy tylko mówienie o tym - potrzeba działań i wspólnej troski. Przedszkole- jako najniższy szczebel w wychowaniu dzieci, kładzie duży nacisk na ekologię i ochronę środowiska. To jaki przykład dajemy my dorośli dzieciom- będzie procentować w przyszłości" (cyt).
Urząd Gminy pozyskał do Gminnego Przedszkola w Lisiej Górze,  Gminnego Żłobka w Lisiej Górze i Gminnego Przedszkola w Łukowej ze środków Urzędu Marszałkowskiego - 3 oczyszczacze powietrza, które będą oczyszczać powietrze w wyżej wymienionych placówkach.
Dziękujemy za otrzymane oczyszczacze powietrza - z pewnością poprawi to jakość powietrza, którym oddychają dzieci.
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-11

Grupa "Małych Odkrywców" wzięła udział w Festynie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Tarnowie na Hali Sportowej przy ul. Krupniczej. Mieliśmy okazję zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy. Ochotnicy mogli wykonać na fantomie masaż serca oraz odpowiedzieć na ważne pytania: co zrobić w momencie, gdy ktoś obok nas np. straci przytomność, pod jaki numer zadzwonić i jakich ważnych informacji musimy udzielić. Odbyły się liczne konkurencje sportowe w których bralismy udział : bieg z lizakiem, bieg z czapka policjanta. Były również quizy wiedzy na temat  zachowania bezpieczeństwa na drodze czy też znajomości znaków drogowych. Cała grupa świetnie dopingowała i wykazała się dużym sportowym zapałem i umiejętnościami podczas zawodów. Z dyplomem, nagrodą  i uśmiechami na twarzy, wrócilismy do przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-30

Dzieci z oddziałów " Sowy mądre głowy", " Mali odkrywcy", "Pracowite pszczółki" odwiedziły Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa drogowego. Filmy w ciekawy sposób przekazywały dzieciom wiedzę na temat przepisów drogowych i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Następnie  przewodnik oprowadził nas po bardzo ciekawym i jedynym takim w Polsce muzeum. Posiada ono  największy na świecie zbiór zabytkowych maszyn drogowych, projekty dróg i mostów oraz pamiątki drogownictwa. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-25

W miniony piątek Krasnalki odwiedziły pobliskie gospodarstwo domowe u Państwa Czopów. Dzieci oglądały maszyny służące do pracy na roli i w gospodarstwie  oraz poznały pracę rolnika związaną z uprawą zbóż. Gospodyni z pomocą Bartusia oprowadziła dzieci po całym gospodarstwie. Krasnalki oglądały stodołę, stajnię, garaże i klatki. Obserwowały i karmiły zwierzęta. Rozmawiały odnośnie przygotowań w gospodarstwie związanych z nadejściem jesieni. Krasnalkom bardzo podobała się wycieczka z ogromnym zainteresowaniem oglądały i zadawały pytania odnośnie życia i pracy na wsi. Gospodyni na koniec spotkania przygotowała dla dzieci pyszny poczęstunek. Bardzo dziękują Państwu Czopom za umożliwienie zwiedzania i oglądania pięknego gospodarstwa i poświęcony czas. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-31

Mali odkrywcy, mieli możliowść podczas zajęć otwartych kierowanych szczególnie do swych mam, oprócz swych umiejętności zaprezentować krótki program zawierający piosenki i życzenia z okazji Świeta Mamy. Zajęcia prowadzone były w nieco innej formie niż zwykle, w formie rozgrywek. W zajęcia także byli zaangażowani rodzice. Jako sędziowie oraz jako uczestnicy konkurencji :) . Były między innymi zagadki, kalambury oraz matematyczna mucha. Zatem nikt się nie nudził. Było energicznie i wesoło. Bo przecież najważniejsze są słowa "Nauka przez zabawę". Słowa zostały wcielone w czyn.

Serdecznie dziękujemy i składamy najlepsze życzenia wszystkim Mamusiom :) Zaś dzieciom dziękujemy za wspaniałe wywiązywanie się z zadań. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-24

Konkurs Eko - Owad roztrzygnięty.
Rodzice z dziecmi podczas tajnego głosowania spośród zgromadzonych 39 prac wyłonili zwycięzców.
Zostali nimi:
                   MIEJSCE I
                         Emilia Gancarz
                        Adam Stolarz
 
                   MIEJSCE II
                        Maja i Szymon Ciochoń
 
                   MIEJSCE III
                        Szymon Tomala
 
PRACE WYRÓŻNIONE
Zuzanna Bogacz
Laura Łoś
Maksymilian Bazuła
 
Organizatorkami konkursu były nauczycielki przedszkola:
                Bogusława Starzyk i Aldona Klich.
 
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy :-)
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 maja 2018 r  w Gminnym Ośrodku Kultury w Śmignie, został zorganizowany Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej - " Polska w naszych sercach".  Konkurs został skierowany do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnym z Gminy Lisia Góra. W konkursie wzięło udział 10 przedszkoli - łącznie 38 uczestników. Dzieci wykazały się dużą dojrzałością podczas prezentacji utworów muzycznych oraz wierszy. Dużą uwagę zwrócono także na rekwizyty oraz stroje, jako dodatkowe elementy wzbogacające występ oraz mające wpływ na  ocenę jury. Na wielkie słowa uznania zasługują opiekunowie grup, którzy w przepiękny sposób przygotowali do występu swych wychowanków. Występ pełen był pieknych wierszy oraz pieśni patriotycznych. 

Organizatorami konkursu byli:

Wójt Gminy Lisia Góra

Gminny Ośrodek Kultury w Śmignie

 Gminne Przedszkole w Lisiej Górze

 

Inicjatorkami oraz realizatorkami tegoż konkursu były nauczycielki Gminnego Przedszkola w Lisiej Górze : Agnieszka Seruś oraz Angelika Ryndak- Sokołowska.

Wielkie podziękowania dla sponsorów, którzy ufundowali nagrody pieniężne oraz nagrody rzeczowe. Podziękowania kierujemy do :

 • Wójta Gminy Lisia Góra
 • Gminnego Ośrodka Kultury w Śmignie
 • Gminnego Przedszkola w Lisiej Górze
 • Firmy CSV Tarnów - P. Dawid Sokołowski
 • Baru Bistro w Lisiej Górze - P. Sabina i Janusz Szatko

 

W roli jury,  do którego również kierujemy słowa podziękowania, zasiadły następujące osoby :

 • P. Lucyna Gancarz
 • P. Beata Chrobak 
 • P. Anna Świerczek

Każdy z uczestników otrzymał imienny dyplom za uczestnictwo w konkursie, "słodka paczkę" oraz  3 nagrody rzeczowe dla całej grupy przedszkolnej z której pochodzili uczestnicy. 

Zdobywcy miejsc od I - III  oprócz wczesniejszych nagród, otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez GOK w Śmignie.

 

ZWYCIĘZCAMI KONKURSU ZOSTALI:

 

I MIEJSCE 

GMINNE PRZEDSZKOLE W NOWEJ JASTRZĄBCE

OPIEKUN : Bernadeta Czerwińska

Utwór muzyczny : „11 listopada”

Wiersz : „Twój dom” Wanda Chotomska

Uczestnicy :

Martyna Drwal, Paulina Zych, Anastazja Świder, Kornelia Dykas

 

II MIEJSCE 

GMINNE PRZEDSZKOLE W LISIEJ GÓRZE

OPIEKUN : Anna Papuga

Utwór muzyczny : „Piechota”

Wiersz : „Ojczyzna” Hanna Łochocka

Uczestnicy :

Blanka Chmura, Katarzyna Babiarz, Szymon Tomala, Karol Kapustka

 

III MIEJSCE 

 

GMINNE PZEDSZKOLE W STARYCH ŻUKOWICACH

OPIEKUN: Maria Grzelak

Utwór muzyczny : „Rozkwitały pąki białych róż”.

WIERSZ : „Ojczyzna” Czesław Janczarski

Uczestnicy :

Mateusz Witek, Oliwia Szczupał, Emilia Grzelak, Magdalena Bogula

 

Raz jeszcze wielkie gratulacje  dla  wszytskich uczestników  konkursu oraz zdobywców miejsc od I-III.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się także do pomocy w trakcie trwania konkursu oraz wszelkich jego przygotowań.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-10

 Organizowany w dniach 7 - 11 maja na terenie przedszkola konkurs EKO - OWAD cieszy się dużym zainteresowaniem. Wykonane prace charakteryzują się dużą pomysłowością, starannością i  wszechstronnym wykorzystaniem surowców wtórnych. Z wyłonieniem zwycięzcy konkursu z pewnością Jury będzie miało trudność - biorąc pod uwagę liczebność złożonych prac jak i ich różnorodność.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-24

"Bystre Misie" rosną nam "jak na drożdżach". Coraz bardziej widoczna jest ich wzmożona potrzeba ruchu, którą tak trudno zaspokoić w przedszkolnej sali. Ale też rozwija się umiejętność ich współdziałania w zabawie i zainteresowanie bardziej precyzyjnymi zabawkami. W celu rozwijania uzdolnień i zainteresowań plastycznych starsze dzieci uczestniczyć  będą w dodatkowych zajęciach plastycznych; Kinga i Zuzia już prezentowały swoje prace w konkursie plastycznym "Portret Pani Zimy".
A w oczekiwaniu na wiosnę- hodujemy nowalijki i kwiaty...

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

Dowiadujemy się "Jak działa i porusza się rakieta?" - wykonanie rakiety z balona: obserwowanie zachowania się ciał w powietrzu. Wiemy już "Dlaczego pada deszcz a organizmy się ochładzają?"; zapoznanie ze zjawiskiem opadów atmosferycznych, obiegu wody w przyrodzie i oddawania ciepła.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-08

Na balu w zaczarowanym lesie  spotkać było dziś można leśne wróżki i rusałki, pszczólki i motylki, elfy i trolle, królewny i rycerzy. W tańcu mozna było zobaczyć także  piękne zwierzęta i dzielnych wojowników, a porządku w lesie pilnowali strażacy, policjanci i żołnierze. Nie zabrakło nawet piratów i wyjątkowo miłej czarownicy... Dzięki "żywej" muzyce w wykonaniu Pani Kasi i Pana Krzysia wszyscy wspaniale się bawiliśmy, nie tylko przy przebojach  dziecięcych, ale także przy piosenkach królujących w dyskotekach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-06

W dniu: 24 stycznia 2018 r., dzieci z oddziału VI wzięły udział w XXVIII Konkursie Kolęd i Pastorałek Polskich  w GOK-u, zdobywając III miejcse. Uczestnikami grupy kolędniczej byli: Maciej, Oliwia, Karolinka, Gabrysia S., Zuzia, Gabrysia M., solistką Gabrysia B. Serdecznie gratulujemy wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-07

W grudniu, w ramach akcji charytatywnej: "Pocztówka, ozdoba świąteczna dla bezdomnych, więźniów, osób samotnych" dzieci z oddziału VI wykonały drobne stroiki i pocztówki. Chętnie pomagały w ozdabianiu, rozmawiały na temat pomocy skierowanej w stronę osób samotnych, empatii. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-03

    Przedświąteczne spotkanie całej przedszkolnej społeczności jest  tradycyjnym zwieńczeniem przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W naszych salach już cieszą oczy wystrojone choinki, a dzieci z przejęciem opowiadają o świątecznych przygotowaniach i swoich oczekiwaniach. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszył świąteczny koncert, podczas którego dzieci mogły wysłuchać i zaśpiewać wspólnie z artystami najbardziej znane świąteczne piosenki i najpiękniejsze kolędy. Po koncercie wszystkie dzieci obejrzały z przejęciem jasełka, przygotowane przez "Pracowite Pszczółki" pod kierunkiem Pani Justynki, (która przy pomocy P. Stasi przygotowała także piękny wystrój). Na zakończenie, łamiąc się opłatkiem, złożyliśmy sobie najlepsze życzenia - pełne wzruszenia i przejęcia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-09

Wzorem lat ubiegłych, nasze przedszkole, wzięło udział w zbiórce darów dla Rodków na Kresach. Rodzice i dzieci chętnie przynosili artykuły pierwszej pomocy, środki czystości, żywność długoterminową, zabawki i przybory szkolne. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-08

W ramach zajęć, zaproponowanych przez dzieci,  o zwierzętach domowych nasze przedszkole odwiedzili nasi milusińscy tj. chomiki, kotki a nawet złota rybka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-07

Mobilne Oceanarium w naszym przedszkolu było dla dzieci prawdziwą atrakcją. Najpierw mogły one oglądać i dotykać przepięknych okazów muszli morskich. Następnie dzieci przebywały w specjalnej kopule projekcyjnej , gdzie mogły przeżyć niezwykłą podróż w głąb oceanu. Krasnalki słuchały ciekawostek o fascynujących mieszkańcach wielkich głębin, widziały morskie żółwie, płaszczki, ośmiornice, delfiny i egzotyczne ryby, a nawet stanęły oko w oko z rekinem. Nasze Krasnalki to dzielne przedszkolaki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26

Z okazji Dnia Pluszowego Misia naszą grupę  odwiedziły Panie  z biblioteki, które zaprezentowały wiele ciekawych propozycji książkowych z zakresu literatury dziecięcej. Dzieci z zainteresowaniem oglądały książeczki w towarzystwie swoich ulubionych misiów. Tak oto "Myszki" wyrastają na wielkich miłośników książek. 

Bardzo dziękujemy Paniom za wizytę. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-21

  10 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przedszkolne oraz starsza grupa ze żłobka zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Jak co roku głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

     Poprzez swój występ dzieci z grupy „Sowy mądre głowy” słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Przypomniały także kolegom, że wojna to nie zabawa, a gry komputerowe nie oddają jej okrucieństwa. Zabrzmiał hymn Polski odśpiewany przez dzieci, pracowników przedszkola i zaproszonych gości. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: „Kto ty jesteś? Polak mały”. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami.
     Występ najstarszych przedszkolaków, pełen  zaangażowania  i  patriotyzmu,  przygotowany został pod kierunkiem Pani Anny Papuga.
Przedstawiciele innych grup również zaprezentowali przygotowane wiersze i piosenki.  O piękną dekorację zadbała Pani Aldona Klich Klich.
       Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-13

Okres przed Świętem Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas oraz czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu jakim jest cmentarz. W listopadowy dzień przedszkolaki z grupy "Sowy mądre głowy" wraz ze swoją wychowawczynią wybrały się na jesienny spacer, podczas którego odwiedziły groby żołnierzy poległych w czasie drugiej wojny światowej. Dzieci zapaliły znicze oraz pomodliły się w intencji zmarłych. Wszyscy spędzili czas na cmenatrzu w atmosferze ciszy i skupienia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-09

Wiadomo wszem powszechnie, że pszczoły i inne owady zapylające są bardzo ważne w funkcjonowaniu świata. Dlatego też, żeby przedłużyć ich istnienie i zabezpieczyć ich byt w naszym przedszkolnym ogrodzie poprosiliśmy Pana konserwatora, aby pomógł nam wykonać domek dla pszczół i innych owadów zapylających ze zgromadzonych przez dzieci wcześniej materiałów (słoma, trzcina, drewno) z grupy „Sowy mądre głowy”. Został wykonany domek, który umieściliśmy w ogrodzie przedszkolnym. Mamy nadzieje, że spodoba się owadom i nasz ogród rozkwitnie feerią barw. Jednocześnie jest to okazja do przeprowadzenia szeregu zajęć dydaktycznych w naszym ogrodzie dotyczących zachowań proekologicznych. Dzieci obserwując i działając nabędą umiejętności i wiadomości odnośnie środowiska przyrodniczego oraz zwrócą większą uwagę na sposoby ochrony najbliższego środowiska.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-06

W nawiązaniu do Święta Zmarłych oraz zbliżającego się Święta Niepodległości, "Pszczółki" ( dzieci 5-letnie) odwiedziły cmentarz. Celem wizyty było oddanie hołdu żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

    Poprzez obchody Dnia Przyjaźni w naszym przedszkolu pragnęłyśmy pomóc dzieciom zrozumieć znaczenie przyjaźni i koleżeństwa. Zabawy i zajęcia, jakie zaproponowałyśmy dzieciom ze wszystkich oddziałów służyły wytworzeniu życzliwej, sympatycznej atmosfery tego spotkania. Poprzez realizowane w ciągu calego tygodnia zajęcia i zaproponowaną literaturę wskazywałyśmy na wartość wspólnego spędzania czasu z przyjaciółmi, pomogania im czy sprawiania przyjemności, ale także na odpowiedzialność wobec przyjaciół- zwłaszcza w sytuacji, gdy potrzebują naszej pomocy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-24

Dzisiejszy dzień był szczególny. Było dużo przytulania, głaskania, miłych słów oraz gestów. W ten sposób obchodziliśmy "Dzień Przyjaźni".  Temat bardzo ważny z racji poruszanych treści. Zajęcia rozpoczęły się kierowaną rozmową z dziećmi na temat emocji, które pojawiają się w naszej codziennosci. Zarówno tych wesołych jak i tych z którymi trudno nam sobie poradzić (gniew, smutek). Tematyka ta swoim zakresem nawiązywała również do realizowanego w przedszkolu programu "Stop agresji", który ma na celu nauczyć rozpoznawania  emocji jak i pokazać dzieciom sposoby radzenia sobie z nimi. Dzieciaki poprzez zabawy dramowe, tańce wyrażały swe emocje, uczucia. Pokazywały swoje reakcje na przykładowe sytuacje zarówno te smutne jak i te wesołe. Nie zabrakło również piosenek w języku angielski np. "If you happy...". Pokazano dzieciom jak radzić sobie ze smutkiem, gniewem. Wykorzystane w tym temacie gazety doskonale posłużyły do dalszych zabaw. Każde dziecko losowało serduszko dla kolegi lub koleżanki w którym rysowało to, co chciałoby podarować lub przekazać swojemu rówieśnikowi. Były dużo słów grzecznościowych, uśmiechu, radości i wspaniałej zabawy oraz jakże ważnej puenty na temat przyjaźni, którą odzwierciedlają następujące słowa :                                                                                                                                                                                                                                                                 

STOIMY RAMIĘ PRZY RAMIENIU

MOŻEMY BYĆ WIELCY W OKA MGNIENIU

MOŻEMY BYĆ TEŻ MALI

ALE NIGDY NIE BEDZIEMY SAMI

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-20

W ogrodzie tuż obok żłobka postawiony został DOMEK DLA OWADÓW. O pomoc w wykonanie tego "Hotelu" "Pszczółki" (dzieci 5-letnie) poprosiły Pana Józia - konserwatora pracującego w naszym przedszkolu. Deseczki, drewienka, patyczki i trzcina - to naturalne materiały, z ktorych Pan Józiu z niewielką pomocą dzieci "wyczarował" domek. Wywiercone w drewienkach otwory o zróżnicowanej średnicy będą kuszącym lokum dla pożytecznych owadów na czas nadchodzacej zimy. Domek ustawiony w zacisznym, nasłonecznionym miejscu z pewnością będzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Jeszcze raz dziękujemy Panu Józiowi za poświecony czas i fachową pomoc w jego wykonaniu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-01

Długie dyskusje, na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwieńczone zostały spotkaniem z policjantami. Dzieci z zainteresowaniem rozmawiały i słuchały o zachowaniu się na jezdni. Niestety, przez niekorzystne warunki atmosferyczne, nie udało się poobserwować pracy pollicjantów na drodze!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-11

Rozśpiewane Krasnalki, choć młode wiekiem i niewielkiego wzrostu, wyrastają na wielkich miłośników książek. Każdego dnia czekają w ustalonym czasie na wspólne czytanie, które staje się coraz dłuższe i coraz bardziej "wciąga" małych słuchaczy.  Często samodzielnie sięgają po książki z przedszkolnej biblioteczki lub te przyniesione z domu. W maju odwiedziły też bibliotekę w Lisiej Górze. Z wielkim przejęciem wstępowały w jej progi- większość po raz pierwszy, ale nie zabrakło też wytrawnych czytelników, tórzy czuli się tu jak w domu. Dziękujemy gościnnym Paniom Bibliotekarzom za piękne przedstawienie przygotowane dla dzieci, wszystkie atrakcje i upominki. Obiecujemy stać się wiernymi jej czytelnikami!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-09

Kilka tygodni przed uroczystością Dnia Matki, dzieci jak co roku, przygotowywały się intensywnie do tego wydarzenia. W tym roku wiosną posadziły kwiaty a następnie uczyły się ról do bajki o Czerwonym Kapturku. Kilka dni przed uroczystością pomogły ustroić salę, wykonały laurki, ale największą przyjemnością było wspólne pieczenie i ozdabianie mufinek. Było pysznie....

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-02

Z okazji Dnia Mamy dzieci z grupy "Pszczółki" okazały swym mamom - miłość i wdzięczność poprzez występ artystyczny. Prezentowały wiersze, piosenki także w języku angielskim, skecze oraz tańce. Odbył się również konkurs plastyczny, gdzie każda z mam musiała  rozpoznać się  na portrecie narysowanym przez swoje dziecko. Występ dostarczył wiele emocji, wzruszeń oraz radości młodym artystom jakimi w tym dniu były  "Pszczółki". Wszystkim mamom - sto lat!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-30

W dniu 26 maja dzieci wzięły udział w interaktywnym widowisku Telewizyjnym pod tytułem "Szewczyk Dratewka na planie filmowym" w wykonaniu Teatru Show w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Podczas seansu wylosowane dzieci miały możliwość wystąpienia, przedstawienia gestem roli, utożsamienia się z daną postacią bajkową. Ponadto uczestnicy poznali rolę reżysera, kamerzysty, aktora, scenografa itd. Całe widowisko zostało nagrane i sfotografowane przez profesjonalistów, a film z jego realizacji zostanie przekazany do przedszkola w najbliższym czasie.

Materiał filmowy z spotkania jest dostępny pod adresem:
https://youtu.be/RfIUA87hqyY   

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28

W przeddzień 26 maja najmłodsze przedszkolaki gościły swoje Mamusie. Z wielkim przejęciem, pełne emocji, oczekiwały już od rana, dopytując wielokrotnie "Czy już idzie Mama?". Powitały miłych gości kolorowymi strojami, wiosennym tańcem i wierszami. Piosenkami o Mamie udowodniły, że zasługują na nazwę "Rozśpiewanych Krasnalków", a zakończyły występ gorącym tańcem w stylu disco. Jak bardzo były Krasnalki przejęte i zaangażowane, niech świadczą zdjęcia - zobaczcie sami :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-25

24 maj był dla "Myszek" i ich mam wyjątkowym dniem.  Dzieci z dużym zniecierpliwieniem od samego rana czekały, kiedy to do przedszkola przyjdą ich mamy. Szybko bijące serduszka dzieci, chwile wzruszenia i ukradkiem ocierane przez mamy  łzy towarzyszyły uroczystości z okazji "Dnia Matki". Dzieci poprzez życzenia, wiersze, piosenki i taniec przypomniały swoim kochanym mamusiom - jak bardzo je kochają, ile im zawdzięczają i jak bardzo, bardzo dziękują za troskę, miłość i trud wychowania. Dopełnieniem uroczystości było wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków, uściski, słodki poczęstunek i oczywiście pamiątkowe zdjęcia.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-24

Europa to ciekawe pod względem historii, architektury, zabytków, języków skupisko narodów. Puchatki chętnie wybrały się w wirtualną podróż po wybranych państwach. Były to min.: spotkania z królową  Anglii, igrzyska w Grecji, hiszpańskie szaszłyki, francuskie ślimaczki.... Dzieci wzięły też udział w lekcji bibliotecznej o ciekawostkach Unii Europejskiej przygotowanym przez panie z Biblioteki Publicznej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-11

W ramach realizacji tematu Zawody ratujące życie, przedszkolaki spotkały się ze strażakami i policjantami. Podczas rozmowy maluchy nie tylko wzbogaciły  wiedzę nt roli i znaczenia tch zawodów, ale także mogły obejrzeć  między innymi: sprzęt ratowniczy, umundurowanie, pokaz różnych technik gaszenia pożaru. Nie lada atrakcją była możliwość pobytu w wozie policyjnym i strażackim oraz przymierzenie ochronnego kasku. Podczas wyjątkowego spotkania na twarzach dzieci nietrudno  było zauważyć podziw i wdzięczność wobec tych, którzy w każdej chwili są gotowi nieść pomoc.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-11

Po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się do akcji charytatywnej"POLA NADZIEI".
Podczas kwesty udało się  nam zebrać 132 zł., które zostały przekazane na  rzecz
Tarnowskiego Hospicjum Domowegow Tarnowie.
Każdemu, kto nie przeszedł obojętnie obok - serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję,
że w następnym roku  Pola Nadziei ponownie zakwitną w naszych sercach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-11

Dnia 25.04.2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Śmignie odbył się konkurs taneczny „Tańce Europy”. Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia były nauczycielki naszego przedszkola Iwona Łakoma i Aldona Klich. Na zaproszenie Pani Dyrektor, Urszuli Żebrowskiej licznie odpowiedziały przedszkola i oddziały przedszkolne z naszej gminy, które przygotowały i zaprezentowały piękne układy taneczne. Występy oklaskiwało nie tylko Jury: Barbara Gawron, Patrycja Rej i Adrian Miś ale również licznie zgromadzeni rodzice. Reprezentację naszego przedszkola stanowiły dzieci z oddziałów: III, IV, V, które zatańczyły "Poloneza". 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-30

W ramach realizacji programu "Jestem Polakiem, Jestem Europejczykiem" dzieci poznawały Francję, jej położenie, zabytki. Nauczyły sie kilku zwrotów w języku francuskim. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały i degustowały francuskie rogaliki. Dziewczynki prezentowały też modę "wprost z Paryża".

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-30

     Ciekawość otaczającego świata jest charakterystyczna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Z wielkim zainteresowaniem poznają pracę ludzi różnych zawodów, obserwują  świat roślin i zwierząt, zaczynają rozumieć występujace między nimi zależności. Zadają przy tym mnóstwo pytań, na które staramy się znaleźć odpowiedzi. Później zaś często przenoszą zdobyte wiadomości na zabawy, tak, jak to było po naszych wycieczkach do wiejskiego gospodarstwa czy zakładu fryzjerskiego. A po wycieczce- apetyty dopisują, chętnie zjadamy szczypiorek oraz rzeżuchę i kiełki słonecznika - oczywiście z własnej hodowli w kąciku przyrody.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-28

 Wiele dzieci bardzo przeżywa swoje pierwsze wizyty dentystyczne, czuje lęk i zdenerwowanie. W celu oswojenia się z gabinetem dentystycznym oraz zdobycia podstawowych wiadomości jak dbać o swoje ząbki, dzieci z grupy "Pszczółki" odwiedziły pobliski Gabinet Stomatologiczny mieszczący się w Przychodni w Lisiej Górze. Bardzo dziękujemy Paniom stomatolog za spotkanie i przeprowadzenie krótkiej prelekcji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-25

Wiosna to cudowny czs, aby była jeszcze piękniejsza dzieci z oddziału V przygotowywały się do jej przybycia przez naukę zdrowego trybu życia ( odżywianie, profilaktyczne wizyty u lekarza, przebywanie i zabawy na świeżym powietrzu). Siały i sadziły kwiaty, cebulkę, szczypiorek, owies.Rozpoznawały wybrane wiosenne gatunki kwiatów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-23

28 marca przedszkolaki miały możliwość obserwowania i nauki podstawowego kroku wybranych tańców narodowych państw europejskich. Zaprezentowała je  profesjonalna para taneczna: Adrian Miś i Patrycja Rej.  Dziewczynkom chyba najbardziej podobała się rola byczków a chłopcom ...? 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-23

W ramach realizowanych tematów mówiących o zwierzętach żyjących w wiejskim gospodarstwie dzieci udały się na ciekawą wycieczkę. Dzięki życzliwości Państwu Babiarz, wlaścicieli już jakże nielicznych w tej chwili istniejących gospodarstw rolnych, dzieci mogły zobaczyć wiejskie zwierzęta, a także sprzęt rolniczy, który największe zainteresowanie wywołał wśród chłopców. Wycieczka okazała sie bardzo interesująca dla dzieci. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy gospodarzom za pomoc w realizacji tej wycieczki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-11

              Poznawanie  przez dzieci najbliższego otoczenia oraz instytucji i urzędów  w nim funkcjonujących stanowi ważny aspekt przedszkolnej edukacji. Wzbudza też duże zainteresowanie samych przedszkolaków, które z dumą wskazują miejsca pracy swoich rodziców czy krewnych.
             „Sowy, mądre głowy” - dzieci z najstarszej grupy naszego przedszkola bardzo chętnie przyjęły zaproszenie do złożenia wizyty w Urzędzie Gminy Lisia Góra.  Wysłuchały opowiadania P. Kingi Schab oraz P. Barbary Gawron o pracy urzędu oraz o sprawach, jakie można w nim  załatwić. Przedszkolaki były także świadkami  wręczenia medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanych Państwu Janinie i Władysławowi Sak z Brzozówki przez Prezydenta RP .
              Dzieci poznały osobiście  Wójta Gminy Lisia Góra – Pana Arkadiusza Mikuła,  z którym mogły porozmawiać  jak dorośli klienci urzędu. Opowiadały o swoich zajęciach i zabawach w przedszkolu, prosiły o więcej miejsc do zabawy w naszej gminie. Pan wójt opowiedział o swojej pracy oraz zaprosił   dzieci do konkursu wiedzy o Lisiej Górze i nagrodził  je książkami.  Na zakończenie tej miłej wizyty dzieci zwiedziły urząd, w tym gabinet pana  wójta.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-06

       Z wielkim przejęciem wszystkie przedszkolaki wyruszały dzisiaj do Domu Kultury SOKÓŁ w Dąbrowie Tarnowskiej, aby obejrzeć spektakl w wykonaniu aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego pt. "Zajączkowe niespodzianki". Już sama podróż (choć niedługa) wzbudziła emocje, zwłaszcza tych najmłodszych przedszkolaków, które po raz pierwszy pdróżowały autobusem. Emocji nie zabrakło też podczas samego spektaklu, wypełnionego muzyką i żywiołową grą aktorów. Do wspólnego śpiewu i zabawy włączyły się  wszystkie dzieci, a niektórzy mogli nawet zadebiutować na scenie. Wesoła, pełna zwrotów akcja przedstawienia i barwne postacie nie pozwoliła się nudzić małym widzom, a tematyka przybliżyła nas do świąt.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-21

W każdy piątek w grupie „ Pszczółek” mają miejsce spotkania z grami planszowymi. Już od wczesnych godzin porannych gdy dzieci schodzą się na sali,przynoszą swoje gry i to one są główną formą spędzania czasu wolnego w tym dniu. Wraz ze swoimi rówieśnikami zasiadają przy stolikach czy też na dywanie, z wielkim zaangażowaniem tłumaczą zasady gier i zachęcają się wzajemnie do wspólnego „giercowania”.

Skąd pomysł?! Dlaczego gry planszowe?!

Gry planszowe to swietny sposób na integrację grupy. Gra planszowa intensyfikuje kontakt interpersonalny, sprzyja socjalizacji dzieci, a jednocześnie rozwija wyobraźnię. Gra planszowa ma do spełnienia następujące role: – ćwiczy pamięć, rozwija myślenie oswaja także z emocjami towarzyszącymi podczas przegranej a przede wszystkim zachowuje walor edukacyjny np. gry „podróżnicze” przemycają informacje geograficzne. To oczywiste, że gry planszowe tak jak wszelkie inne służą rozrywce, a co najważniejsze - realizuje się zasada uczenia się przez zabawę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-19

 W dniu 15 marca o godzinie 15.00 odbyły się zajęcia otawrte da rodziców dzieci z grupy " Pszczółki". W tym dniu dzieci były bardzo podekscytowane wizytą swoich rodziców w przedszkolu. Ze zniecierpliwieniem czekały godziny 15.00.  Rodzice mogli zobaczyć swoje pociechy w"akcji".  Dzieci prezentowaly oczywiście pewien wycinek swoich umiejętnosci i wiadomości nabytych w przedszkolu. Były to umiejętności z zakresu mowy i myślenia, umiejętnosci matematyczne, plastyczne oraz przyswojone słownictwo z zakresu języka angielskiego, gdzie gromkimi brawami zostały nagradzane śpiewy piosenek w tymże języku. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za liczny udział.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-19

Nie moża się oprzeć aby nie sfotografować  i ukazać jak wielką wyobraźnię mają dzieci.  To zaledwie namiastka tego co potrafią wyczarować z klocków, jak wielka jest ich wyobraźnia oraz łatwość tworzenia tych wspaniałych tworów: zamków, domków, zwierząt, sadów, ogrodów, robotów czy też zbroji :). Zapraszam do oglądania i podziwiania. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-13

             Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom którzy zaangażowali się w akcję zbierania zabawek i odzieży dla dzieci z Papui. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji o życiu w tak odległym, egzotycznym kraju, jakim jest Papua Nowa Gwinea. Starsze dzieci odszukiwały ten kraj na mapie świata, obliczały jak długo się do niego podróżuje. Jak stwierdziły  same przedszkolaki, mają one w domach bardzo dużo zabawek i chętnie zgodziły się podzielić nimi z innymi dziećmi.

         Zebraliśmy prawie 60kg zabawek, dziecięcych  ubrań i bucików.  Z datków złożonych przez pracowników przedszkola i żłobka oraz wrzuconych (do skarbonki w szatni) przez dzieci i rodziców  zebraliśmy 154zł. Mogliśmy więc już wysłać pierwszą z paczek w daleką podróż do Papui.  Mamy nadzieję, że zgromadzone upominki sprawią  podopiecznym księdza Jarka Wiśniewskiego wiele radości i wywołają niejeden uśmiech.

          Na wysłanie czekają jeszcze 2 paczki, dlatego prosimy o pomoc wszystkich chętnych (zwłaszcza tych, którzy nie zdążyli się włączyć w zbiórkę zabawek) -  nie pozwólmy, aby zabawki ofiarowane przez dzieci pozostały nie wysłane. Nasza skarbonka czeka w Oddziale I !

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-06

W piątek 24 lutego dzieci z Oddz. II i III pod opieką nauczycielek: Agnieszki Kapałka, Bogusławy Starzyk i opiekunek: Stanisławy Niemiec i Moniki Stańczyk odbyły wycieczkę do Szkoły Podstawowej w Lisiej Górze. Przedszkolaki korzystając z zaproszenia Dyrektora w/w szkoły p. Jerzego Sadłonia miały przyjemność oglądnięcia bajki "Brzydkie kaczątko" w wykonaniu uczniów, będących zarazem w większości absolwentami przedszkola. Profesjonalna gra aktorska uczniów, piękne stroje, ciekawa scenografia i subtelna oprawa muzyczna sprawiły, że dzieci z wielką uwagą i przejęciem śledziły losy kaczątka. Gromkie oklaski widowni były potwierdzeniem udanego występu i zadowolenia przedszkolaków. Pamiątką z odwiedzin w szkole są wspólnie wykonane zdjęcia.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania
Dyrektorowi Szkoły i Gimnazjum w Lisiej Górze
za zaproszenie i zapewnienie możliwości skorzystania
z nieodpłatnego przejazdu autokarem.
Podziękowania i zarazem życzenia dalszych udanych występów składamy także na ręce pań nauczycielek:
K. Piotrowskiej, A. Klimek i ich wychowanków.
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-19

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-14

"W świecie bajek" to tematyka jaką realizowały dzieci  w czasie ferii. Przedszkolaki zapoznawaly się z najbardziej znanymi bajkami. Dowiadywały się, czego tak naprawdę uczą nas bajki. W dniu 8 lutego zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie kukiełkowe "Królowa Śniegu" do Gminnego Ośrodka Kultury  w Śmignie . Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały, pełną przygód opowieść o Kaju i Gerdzie. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-02

Dniem na stałe wpisanym w kalendarz imprez przedszkolnych jest "Dzień Babci i Dziadzia". Choć za oknem zima, mróz - jest to jeden z najcieplejszych, wyjątkowych dni w roku, któremu towarzyszy ciepło, radość, uśmiech i często wzruszenie. W dniu tym serduszka dzieci biją szybciej. Babcia i Dziadziu słuchają czułych, wzruszających słów, serdecznych życzeń.
Z tej okazji 26 stycznia "Myszki" przedstawiły program artystyczny - recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły KRAKOWIAKA. Czterolatki w ten sposób wyraziły swym kochanym Babciom, Dziadkom swoje uczucia, pamięć i podziękowanie za trud włożony w ich wychowanie. Dumni Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występ, nagradzali gromkimi oklaskami. Na pamiątkę spotkania gości obdarowano upominkami. Po występie Dziadkowie zaproszeni zostali na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy dzieci.
      Wszystkim Babciom i Dziadziom życzymy
jeszcze raz conajmniej 100 lat życia, zdrówka i miłości od najbliższych.
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-09

Od początku grudnia "Przyjaciele Puchatka" wykonywały smakowite ozdoby z orzechów, jabłek, pomarańczy. Nie zabrakło suto miodem dosłodzonych i lukrem ozdobionych pierników. Całość dopełnia słomiana gwiazda i łańcuch. Jest pysznie....i jak pachnie!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-28

W przedświąteczny czwartek zebraliśmy się wokół choinki i żłóbka, aby w świątecznej atmosferze pozwolić dzieciom odczuć więź z kolegami, także tymi z innych grup przedszkolnych. Najmłodsi mogli poznać zwyczaj dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń oraz obejrzeć historię narodzenia małego Jezusa podczas przedstawienia Jasełek. Przedstawienie przygotowały dzieci z Oddziału IV, pod opieką pań: Joanny Stańczyk i Iwony Łakoma.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-25

grudnia radość i oczekiwanie, nadzieja i zdenerwowanie towarzyszyło dzieciom od samego rana."Kiedy Święta się zbliżają to Mikołaj w wielkim tronie..." - tymi właśnie słowami piosenki Puchatki przywitały długo oczekiwanego gościa w przedszkolu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-08

8 grudnia w Oddz. II odbyły się zajęcia z udziałem Rodziców. Dla dzieci było to nowe doświadczenie, z którym poradziły sobie znakomicie. "Myszki" prezentowały swoje umiejętności, które udało się im nabyć podczas kolejnego roku uczęszczania do przedszkola. 4 latki uważnie słuchały, odpowiadały na pytania nauczyciela, wykonywały zadania zgodnie z poleceniami wychowawcy, jak również przeliczały, porównywały liczebność zbiorów, wskazywaly różnice na dwóch pozornie identycznych obrazkach. Dla Rodziców  była to możliwość bezpośredniej obserwacji dziecka w grupie. "Myszki" dowiodły, że w przedszkolu nie tylko miło spędzają czas, ale także poprzez zabawę nabywają wiele umiejętności, które w przyszłosci będą wyznacznikiem ich gotowości szkolnej.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-06

W dniu 25 listopada dzieci z oddziału V brały udział w zajęciach otwartych z udziałem rodziców. Celem zajęć było wzmacnianie więzi środowiska przedszkolnego z rodzinnym dziecka, prezentowanie umiejętności dzieci nabytych w toku pracy. "Puchatki" wspólnie z rodzicami bawiły się przy akompaniamencie muzyki; wypowiadały się na określony temat; wykonały "Jesienną pocztówkę; liczyły słowa w zdaniach; układały jesienne rytmy i zbiory. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-27

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przeprowadzoną na terenie przedszkola akcję "Paczka mikołajowa dla polskich dzieci na Kresach". Przyniesione przez Was Drodzy Rodzice dary w najbliższych dniach zostaną przekazane organizatorowi akcji na terenie gminy: Panu Zbigniewowi Kuta - Dyrektorowi Zespołu Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starych Żukowicach.
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-21

16 listopada dzieci z Oddz. II, III, IV i V  oglądały  spektakl teatralny  „PAN NIE” w wykonaniu aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego w kinie „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej. Spektakl opowiadał o perypetiach krasnoludków, które nie chciały słuchać dobrych rad Profesora Malinki. Krasnale przestrzegały dzieci przed rozmowami z nieznajomymi oraz uczyły zasad właściwego i bezpiecznego zachowania na wycieczce. Wspaniała gra aktorów, ciekawe kostiumy i efekty dźwiękowe dostarczyły małym widzom wielu niezapomnianych wrażeń. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, uśmiechnięte z zasobem przeżytych miłych chwil i wspomnień.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-16

Przeprowadzana na terenie przedszkola akcja "Paczka mikołajowa dla polskich dzieci na Kresach"pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lisia Góra Pana Arkadiusza Mikuły dobiega końca. Zbiorkę darów zakończymy w piątek tj. 18 listopada. Do tej pory udało się nam zebrać sporą "paczkę", w której znalazło się mnóstwo artykułów spożywczych o długim terminie spożycia, słodycze, przybory szkolne i środki czystości. Wszystkim dotychczasowym darczyńcom serdecznie dziękujemy za ich otwartość na potrzeby innych.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-13

            Nie jest łatwo zrozumieć dziecku przedszkolnemu znaczenie pojęcia „niepodległość“ . Jednak na rozpoczęcie edukacji patriotycznej nigdy nie jest za wcześnie. Budowanie tożsamości narodowej oraz przywiązania do historii i tradycji rozpoczyna się poprzez przybliżanie dzieciom najbliższego otoczenia, poznawanie symboli i barw narodowych oraz symboli związanych z własną miejscowością. Dziecko poznaje tradycje i obyczaje – regionalne i narodowe, najważniejsze wydarzenia z historii oraz postaci wielkich Polaków. Przyswajaniu, a następnie poszerzaniu wiedzy o Ojczystej ziemi towarzyszyć musi silne zaangażowanie emocjonalne dziecka. Choć wielu spraw jeszcze ono nie rozumie, to silnie je przeżywa.
        Takim wspólnym przeżyciem stała się dla dzieci przedszkolna uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Piękny program wykonany przez dzieci 6-letnie, przygotowany pod kierunkiem
P. Iwony Łakoma i P. Joanny Stańczyk nie tylko dostarczył przeżyć artystycznych, ale też w przystępny sposób, poprzez wiersze i piosenki, poszerzył wiedzę o tym, czym jest wolność i niepodległość.  Tańce, bogate stroje i dekoracje (przygotowane przez P. Joannę Przetak)  pokazały dodatkowo bogactwo polskiej kultury. Program wzbogaciły recytacje dzieci z młodszych grup, które z przejęciem nosiły w tym dniu na piersiach barwy narodowe. Mamy nadzieję, że wszyscy na długo zachowają tę uroczystość w sercach - bo przecież „Polska to kraina, która w sercu się zaczyna…”

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-17

Zorganizowaliśmy w przedszkolu dzień włoski. Dzieci wykonywały flagę Włoch a także przygotowały z paniami pyszną pizzę, która smakowała wyśmienicie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-10

29 września świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przyjaźni pod hasłem „Bardzo dobra rzecz – przyjaciela mieć”. Przyjaźń to  jedno z najważniejszych i najbardziej potrzebnych uczuć w życiu każdego człowieka. Przedszkolaki z pespektywy zaledwie kilku lat życia potrafiły: określić kogo nazywają swoim przyjacielem, czy też wyjaśnić przysłowie: „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.  Dzieci wiedzą, że to co je łączy z najbliższymi należy pielęgnować nie tylko w „Dzień Przyjaźni”, ale również przez najbliższy czas (w przyszłości).Wielką atrakcją dnia byli przybyli do przedszkola goście, którzy jako wierni przyjaciele ze Stumilowego Lasu uświetnili swoją obecnością ten wyjątkowy dzień.  Wspólne zabawy z Kubusiem Puchatkiem, Prosiaczkiem i Tygryskiem  były niezapomnianymi chwilami. Podczas świętowania „Dnia Przyjaźni” na dzieci czekał również poczęstunek: słodki lub zdrowy (lizaki przyjaźni lub jabłuszko albo marchewka), który przedszkolaki wybierały według swojego uznania. Upamiętnieniem niezwykłego wydarzenia były oczywiście wykonane pamiątkowe, wspólne zdjęcia, które przypominać będą  o tym wyjątkowym dniu. Podkreślanie wartości koleżeństwa i przyjaźni od najmłodszych przedszkolnych lat jest bardzo ważne w wychowaniu dzieci i z pewnością w przyszłości zaprocentuje.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-09-29

data dodania: 2016-09-26

Dnia 22 września (czwartek) obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Święto ziemniaka” przygotowane przez nauczycielkę Dorotę Walus. Dzieci poznały historię pochodzenia ziemniaka, właściwości odżywcze – duża zawartość potasu i walory smakowe tegoż warzywa. Wzbogaciły wiedze na temat zwyczajów i tradycji związanych z kopaniem ziemniaków. Zachęcano również do spożywania owoców i warzyw jako źródła naturalnych witamin zwłaszcza porą jesienną. Całe spotkanie uświetniły występem „Pracowite pszczółki”, które zachęciły dzieci do wspólnej zabawy poprzez pięknie recytowane wiersze i śpiewanie znanej piosenki. Następnie dzieci z koszyczkami udały się do pobliskiego gospodarstwa Pana Kazimierza Kornaus na wykopki ziemniaków. Pan gospodarz serdecznie przywitał wszystkich gości. Zdziwiony liczebnością dzieci powiedział: „ gdybym wiedział,  że tyle przyjdzie małych „kopiarzy” to zostawiłbym więcej rządków do wykopania”. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obserwowały przejeżdżający traktor i wyskakujące spod maszyny rolniczej ziemniaki. Dzieci z wielką radością włączyły się w prace z przyniesionymi koszyczkami po ziemniaki. Dla większości dzieci było to pierwsze takie doświadczenie i przeżycie, które mimo brudnych kaloszy i bucików bardzo im się podobało. Brudne raczki, ale uśmiechnięte, wesołe i szczęśliwe buzie dzieci były dowodem dobrze wykonanej pracy. Dziękujemy Panu Kazimierzowi Kornaus za stworzenie możliwości uczestniczenia w wykopkach i za przekazany dla dzieci do przedszkola worek ziemniaków.                                                                                      

data dodania: 2016-09-23

data dodania: 2016-09-21

Święto Przedszkolaka zostało ustanowione z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013r. Od tej pory co roku 20 września w Polsce przedszkolaki świętują swoj dzień. Nasze przedszkole tradycyjnie wzorem lat ubiegłych uczestniczyło w kolorowym przemarszu przez centrum gminy. Oprócz spaceru w planie dnia każdej z przedszkolnych grup nie zabrakło zabaw, radości i uśmiechu. Przedszkole dla naszych kochanych przedszkolaków to "drugi dom", w którym  zapewniamy wszystkim wychowankom wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój. Sprawiamy, że każde dziecko czuje się kochane, akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesów, ale też do radzenia sobie z porażkami. W tym szczególnym dniu życzymy Wam drodzy nasi Wychowankowie wszystkiego najlepszegoooo.

data dodania: 2016-09-20

data dodania: 2016-09-18

data dodania: 2016-06-28

data dodania: 2016-06-28

data dodania: 2016-06-28

data dodania: 2016-06-24

data dodania: 2016-06-24

data dodania: 2016-06-24

data dodania: 2016-06-22

data dodania: 2016-06-21

Doskonalenie kompetencji matematycznych dzieci i rozwijanie logicznego myślenia.

data dodania: 2016-06-12

Spotkanie dzieci z pieskiem rasy YORK, uwrażliwianie dzieci na pomoc czworonogom, dbania i opiekowania się zwierzętami domowymi na codzień. 

data dodania: 2016-06-12

data dodania: 2016-06-12

data dodania: 2016-06-12

 

 

Tego dnia dzieci były bardzo zniecierpliwione, z wielką ekscytacją czekały na przybycie swych mam do przedszkola. Wystrojone przedszkolaki, najpierw zaprezentowały swoje umiejętnosci i wiadomości w krótkich zajęciach. Gra „ Matematyczna mucha” w której pomagali rodzice, okazała się bardzo entuzjastyczną grą. Druga część to cześć artystyczna, gdzie każde dziecko poprzez wiersze i piosenki mogło wyrazić miłość i podziękowania dla swojej mamy. Koniec uroczystości uwieńczył barwny i żywy taniec „ Chocolate"

data dodania: 2016-06-09

Nasze przedszkolaki obecnie nie mogą korzytać ze swojego placu zieleni czy też placu zabaw poprzez trawające prace budowlane żłobka. Na świeże powietrze udają się na okoliczne spacery. Aktywnie spędzają czas na boisku sportowym. Ale dzięki uprzejmości Pana  Sołtysa, który zaprasza nas do korzystania ze swego ogrodu, dzieci mogą  spędzać miło  czas w pobliżu  swego przedszkola. Za tą życzliwość bardzo dziękujemy. Podczas ostatniej wizyty urządziliśmy zawody sportowe dwóch grup " Pszczółki " kontra "Sowy". Emocji nie brakowało.

data dodania: 2016-06-09

Nasze przedszkolaki zostały zaproszone na zwiedzanie Szkoły Podstawowej w Lisiej Górze. Zostaliśmy tam pięknie przywitani przez Dyrekcję szkoły. Dzieci miały okazję uczestniczyć w krótkich zajęciach, zobaczyć jak działa tablica interaktywna a co najważniejsze usiąść w ławce szkolnej. Dla niektórych było to nie lada przeżycie. Przedszkolaki zaglądały do klas lekcyjnych , do sali przedszkolnej, odwiedziły również gabinet dyrektora. Obejrzały boisko sportowe, kort tenisowy oraz plac zabaw. Największe emocje były na sali gimnastycznej gdzie dzieci uczestniczyły w " ścieżce zdrowia". Zabawom sportowym nie było dość. Szkoła bardzo spodobała sie dzieciom. Z miłymi wrażeniami oraz drobnymi słodkimi upominkami wróciliśmy pieszo do przedszkola, podziwiając w drodze piękne okoliczności natury. Pięknie dziękujemy za zaproszenie, za przygotowanie zajęć dla dzieci oraz uczniom za wzorowo pełnioną opiekę nad przedszkolakami. Pozdrawiamy !

data dodania: 2016-06-09

Wyodrębnianie koloru fioletowego oraz jego odcieni. Poznanie nazw kolorów pochodnych; nazywanie: lawendowy, wrzosowy, biskupi; częsty kontakt z barwą min w naturze; poznanie symboli koloru: elegancja, szlachetność, dobra jakość.

data dodania: 2016-06-09

„Bardzo dawno, może przed wiekami,
Przed dwoma wiekami czy trzema,
W pewnym królestwie dalekim,
Którego dzisiaj już nie ma....”
Tymi słowami rozpoczęło się przedstawienie bajki „Kopciuszek” przygotowanej przez nauczycielki przedszkola dla dzieci. Była to dla nich duża niespodzianka, tym bardziej, iż wśród aktorów, oprócz swych pań, rozpoznały : rodziców, dyrektorkę biblioteki w Lisiej Górze, wójta A. Mikułę i zastępcę wójta P. Miotłę. Dzieci były zauroczone nie tylko pięknymi strojami i scenerią, lecz także  popisową grą aktorską jej bohaterów. Mali widzowie podziękowali za występ spontanicznym śmiechem i gromkimi brawami.
Pani dyrektor wraz z nauczycielkami serdecznie dziękuje pani Lucynie Gancarz, rodzicom: Iwonie i Dominikowi Giża, Małgorzacie Kurek, Gabrieli Kuca, Łukaszowi Stolarz, Sławomirowi Schab. W szególności dziękujemy włodarzom naszej gminy za przyjęcie zaproszenia do udziału w przedstawieniu i za poświęcony czas. Mimo ważnych funkcji, pełnionych przez nich na co dzień w naszej gminie, poważnie potraktowali udział w przedstawieniu, a jednocześnie z humorem wcielili się w odgrywane role.
Przedstawienie dostarczyło wiele radości nie tylko dzieciom, ale sprawiło wielką frajdę samym aktorom.
....................................................

Kto wie?!                     Może jeszcze …                        Kiedyś.....

Obsada ról :

Król  –   Arkadiusz Mikuła 
                wójt Gminy Lisia Góra
Królowa – Urszula Żebrowska
                Dyrektor GminnegoPrzedszkola w Lisiej Górze
Herold –  Piotr Miotła
              z-ca wójta Gminy Lisia Góra

Ochmistrz  –  Łukasz Stolarz

Strażnik –  Sławomir Schab

Królewicz –  Dominik Giża

Kopciuszek –  Gabriela Kuca

Macocha –  Iwona Łakoma

Kasieńka – Agnieszka Kapałka

Haneczka – Dorota Walus

Wróżka – Ewa Murzyn

Księżniczka Telimena – Iwona Giża

panna Anna (córka Złotnika) - Bogusława Starzyk

Kasztelanka Helena - Aldona Klich

panna Adela ze Srebrnego Strumyka - Iwona Jarmuła

panna Dorota (córka Starosty) - Małgorzata Kurek

panna Dorota (córka dowódcy Floty) - Joanna Stańczyk

Narrator - Lucyna Gancarz
                Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze

Oprawa muzyczna - Joanna Przetak

Scenografia - B. Starzyk, D. Walus

Reżyseria  (na podstawie "Bajki samograjki" J. Brzechwy) - Bogusława Starzyk

 

 

 

 

 

data dodania: 2016-06-02

 1 czerwca świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka . Z tej okazji czekało na   dzieci  wiele niespodzianek.  Po porannym posiłku Pani Dyrektor złożyła dzieciom życzenia i  obdarowała lizakami.W godz. 9.00– 10.00 dzieci bawiły się przy akompaniamencie p. Krzysia i p. Kasi z rytmiki.  Pląsy, tańce, zabawy kołowe, improwizacja ruchowa do piosenek z dziecięcego repertuaru były nieodzownymi elementami zabawy. W godz. 10.00 – 11.00 dzieci aktywnie spędziły czas podczas zabaw na świeżym powietrzu (stadionie) z wykorzystaniem chusty animacyjnej, piłek, szarf, skakanek, liny. Dużą atrakcją było puszczanie mydlanych baniek.  Chętne dzieci mogły  pomalować sobie twarz wybranym motywem.Wśród atrakcji dnia nie zabrakło konkursów i zabaw z elementami rywalizacji, podczas których dzieci dobrze się bawiły o czym świadczyły roześmiane i radosne buzie. Dzieci miały także okazję spróbować jazdy na hoverboardzie (segway). Za każdym kolejnym razem nauka jazdy szła coraz lepiej. Każde dziecko w tym dniu zostało obdarowane„ prezencikiem”, który zabrało do swojego domu. Był to dzień pełen wrazeń, emocji i radości, którego wspomnieniem są wykonane zdjęcia.

 

 

data dodania: 2016-06-01

Dnia 25 maja dzieci z oddziału V uczciły Dzień Matki przedstawieniem pt. "Fascynujacy świat kolorów dla mamy". Zakończyły tym samym realizację programu "Kolorowe dni" dzięki któremu, nauczyły się bawić kolorami poprzez śpiew, taniec, twórczość plastyczną. Życzyły mamusiom samych kolorowych dni a przede wszystkim dużo zdrowia i sto lat.... 

data dodania: 2016-05-30

 Konkurs ekologiczny „Coś z niczego” miał na celu:
- propagowanie postaw proekologicznych wśród dzieci
- poszerzenie wiedzy na temat potrzeby segregowania odpadów i oszczędzania surowców oraz zalet recyklingu.
- rozwijanie zdolności manualnych i twórczej wyobraźni dziecka
- popularyzowanie działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych

Zadaniem konkursowym było przygotowanie (dowolną techniką), przy niewielkiej pomocy rodzica pracy plastyczno-technicznej z niepotrzebnych materiałów (odpadów);

- do wyboru jedna z kategorii:

( EKOZABAWKA, EKOBIŻUTERIA, EKOPRZEDMIOT UŻYTKU DZIENNEGO

Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Łącznie wzięło udział 31 dzieci. Prace były bardzo róznorodne i pomysłowe.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, dzięki którym mogliśmy obdarować wszystkich uczestników konkursu atrakcyjnymi nagrodami. Podziękowania kierujemy do:

 • Urząd Gminy Lisia Góra

 • Firma SOFTCOM D. Giża

 • Blacharstwo lakiernictwo samochodowe J. Matacz Śmigno

 • "Anpol - Auto - Części" Firma Handlowa S.C. P. Wojciechowski Lisia Góra

 • Firma „LEOPAK” A. W. Małeccy Śmigno

 • Dom handlowy „ Solo” Lisia Góra

 • Sklep delikatesy „Centrum” Lisia Góra

Przyznając nagrody, uczestników podzielono na dwie grupy wiekowe -grupa młodsza ( oddz. I, II) i grupa starsza ( oddz. III, IV).

Kolejne miejsca w grupie młodszej zajęli:

 1. Borys Gogół

 2. Laura Łoś

 3. Magdalena Brożek ; Blanka Chmura

Wyróżnienia:

 1. Nikodem Zemla

 2. Bartosz Cetnar

 3. Kacper Janiszewski

 4. Milena Setlak

 5. Karol Kapustka

Za udział:

 1. Piotr Jaworski

 2. Szymon Tomala


 

Kolejne miejsca w grupie starszej zajęli:

 1. Wiktoria Więcek

 2. Wiktor Sak ; Paweł Litwin

 3. Martyna Czupryna


 

Wyróżnienia:

 1. Martyna Maziarz

 2. Patryk Łachut

 3. Anna Malek

 4. Jan Kuca

 5. Antoni Kuca

 6. Zuzanna Kras

 7. Milena Turek

 8. Lilianka Mróz

   

  Za udział:

  1. Adam Szatko

  2. Simone Szamson

  3. Maria Skiba

  4. Leon Małecki

  5. Magdalena Kucial

  6. Martyna Dochnal

  7. Patrycja Witek

  8. Antoni Bal


 

Zwycięzcom konkursu oraz pozostałym uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za udział.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które pomagały w czasie realizacji konkursu.

Organizator: Agnieszka Kapałka

 


 


 

data dodania: 2016-05-30

data dodania: 2016-05-26

data dodania: 2016-05-26

Dzieci z oddziału III - Pszczółki zwiedzały instytucje użyteczności publicznej mieszczące się w Lisiej Górze. Odwiedziły Urząd Gminy, gdzie zostały ciepło przyjęte przez pana Wójta oraz innych pracowników placówki. Dzieci miały również okazję obserwacji pracy pań w bibliotece, które z życzliwością odpowiadały na pytania przedszkolaków. 

data dodania: 2016-05-25

"Kocham Cię - Mamo,
bo Serce Twoje bije tak samo jak serce moje..."
25 maja był wyjątkowym dniem - Krasnalki świętowały Dzień Matki w przedszkolu: słowem i piosenką wyraziły miłość, wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość. Podczas występu maluszki prezentowaly swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne. Występom tym towarzyszyła podniosła atmosfera - na twarzach mam zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym występie artystycznym dzieci wręczyły swoim mamusiom własnoręcznie przygotowane upominki.
data dodania: 2016-05-25

data dodania: 2016-05-25

data dodania: 2016-05-18

Tym razem Pan Krzysiu do przedszkola przyniósł... kontrabas.Przedszkolaki miały  okazję poznać wygląd, technikę gry oraz brzmienie tego wielkieeeeeego instrumentu.

data dodania: 2016-05-14

Grupa "Sowy Mądre Głowy" nie próżnuje

Dziarskim krokiem do biblioteki maszeruje.

Tam miłe Panie, jak wypożyczać książki opowiedzą

I jak dbać o nie, dzieci również się dowiedzą.

Czytelnikiem biblioteki jest już dzieci wiele

Lecz wciąż książkom są potrzebni nowi przyjaciele.

Przedszkolaki nimi być – zdecydowali

Za swe szczere chęci po lizaku otrzymali.

Dzieci za wizytę, słowa podziękowania wyraziły

Z uśmiechem na twarzy w kierunku przedszkola pospieszyły.


 

data dodania: 2016-05-11

To już kolejna muzyczna wizyta w naszym przedszkolu, ale dość nietypowa. Tym razem gościł  u nas DJ. Dzieci dowiedziały się  co to : scrach, mikser, samplery. Miały okazję scrachować oraz wysłuchać różnych, bardzo porywających do tańca utworów. Było disco, reggae, rap, techno, electro dance. Nie trzeba było długo namawiać dzieci  do szalonych"wygibasów". Energii i oryginalności w tańcu nie brakowało. 

data dodania: 2016-05-11

data dodania: 2016-05-03

 

Korzystając z ciekawej oferty jaka nadarzyła się w kwietniu w Gemini Park, Sowy Mądre Głowy wybrały się na „niezapomnianą lekcję przyrody”. Dzieci podczas niej, mogły zobaczyć oraz dotknąć wybranych gatunków zwierząt egzotycznych. Bez większego wahania, ku zdumieniu opiekunów grupy, dzieci dotykały oraz na brały ręce: węże, jaszczurki, tarantule itp. Mogły usłyszeć wiele ciekawostek na temat życia tych zwierząt. Pozostałe gatunki można było oglądać w terarium. Dzieci były bardzo zaciekawione podziwianymi gatunkami. Każdy uczestnik tej wystawy otrzymał dyplom „ Za odwagę spotkania z egzotycznymi zwierzętami”. Zapraszam do obejrzenia ciekawej galerii zdjęć.

data dodania: 2016-05-03

Dzieci z oddziału IV zaopatrzone w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, uczestniczyły w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Wszystkie dzieci pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, ochoczo przystąpiły do akcji.  Przedszkolaki, solidnie sprzatały tereny połozone blisko przedszkola.  Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy  były zadowalające. W nagrodę po dobrze wykonanej pracy dzieci spędziły trochę wolnego czasu na placu zabaw.

data dodania: 2016-05-03

data dodania: 2016-05-03

Uwieńczając zakończenie tygodniowego tematu „Na Wsi”, Grupa Sowy Mądre Głowy” dowiadywała się jakie są rodzaje zbóż, jak powstaje mąka oraz co z niej otrzymujemy. Dzieci na wiadomość o tym, że będą piekły ciasteczka zareagowały bardzo radośnie i żywiołowo. Zakasały rękawy i ochoczo zabrały się do pracy. Każdy chciał mieć jak najwięcej udziału w powstawaniu tego przysmaku. Jedni wsypywali składniki do miski, drudzy wałkowali a na koniec wszyscy kolejno wykrawali z foremek przeróżne kształty ciasteczek. Było tłoczno i wrzało jak w ulu. Dzieci były ogromnie pochłonięte i zaangażowane w pracę. Z równie wielkim zniecierpliwieniem oczekiwały na efekty swojej pracy. Aromat roznoszący się po kuchni, nie pozwolił zapomnieć. Na koniec oczywiście upragniona degustacja podczas podwieczorku, oraz poczęstunek Pani dyrektor oraz innych nauczycieli.

Dla chętnych i zainspirowanych pomysłem, przepis na nasze kruche ciasteczka:

 • 50 dkg mąki

 • 50 dkg masła

 • 1/2 szklanki cukru

 • 6 żółtek

 • śmietana w miarę potrzeby

   

Drogi rodzicu twoje dziecko naprawdę to potrafi :). To jedna z tych miłych chwil, kiedy  wspólnie i pożytecznie można spędzić czas. Zachęcam do wspólnego pieczenia ciasteczek.

 

Bon appetit !

 

P.S. Dziękujemy Pani Ani za pomoc w tym przedsięwzięciu.

 

data dodania: 2016-04-23

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że naszej placówce został przyznany certyfikat „Chronimy Dzieci” przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Fundację Dzieci Niczyje w ramach Rządowego programu na lata 2014 – 2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.
W ramach procedur ubiegania się o certyfikat przedszkole musiało spełnić 6 standardów i stworzyć wewnętrzny dokument „Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem”.
„Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem” jest dokumentem bardzo ważnym w codziennej pracy z wychowankami, gdyż określa procedury postępowania w przypadku zauważenia krzywdzenia dziecka, w tym również jego zaniedbywanie przez rodzica, zawiera kodeks bezpiecznych relacji personel placówki – dziecko,  określa zasady ochrony danych osobowych i wizerunku dziecka. Koordynatorem starań o przyznanie certyfikatu była nauczycielka Bogusława Starzyk.
Dokument „Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem”  jest dostępny w zakładce CHRONIMY DZIECI. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

 

data dodania: 2016-04-21

We wtorek ( 19.04.16)  dzieci z grupy "Sowy mądre głowy" udały się w odwiedziny do zwierząt zamieszkujących wiejską zagrodę. Wycieczka została zorganizowana w związku z realizowanym w tym tygodniu tematem nawiązującym do życia na wsi oraz wiejskich zwierząt. Tego dnia dzieci przyniosły  z domu swoje zwierzątka, opowiadały o nich, opisywały ich wygląd, oraz naśladowały ich odgłosy. Następnie  wykonywały pracę plastyczną, gdzie wybrany przez siebie kontur zwierzątka, starannie wypełniały plasteliną. Efekty pracy były bardzo zadowalające. Kolejna atrakcja dnia to odwiedziny zwierząt w wiejskiej zagrodzie. Wszystko to było możliwe dzięki ogromnej życzliwości gospodarzy, za co bardzo dziękujemy :). Radości było co niemiara. Dzieci mogły je dotknąć i pogłaskać. Dla nie których było to nie lada przeżycie. Po powrocie do sali wrzało i dzieliliśmy się wrażeniami. W drugiej części dnia dzieci budowały zagrody z klocków, umieszczając w nich przyniesione przez siebie figurki lub maskotki zwierzątka. Temat był tego dnia bardzo interesujący. Myślę, że i rodzice przekonali się o tym,  gdy ich pociechy opowiadały o  swych wrażeniach w drodze powrotnej do domu. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

data dodania: 2016-04-20

W dniu 15.04.2016 r. Odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny pt. " Suknia Pani Wiosny". Konkurs polegał na zaprojektowaniu sukni dla Pani Wiosny. Każda z grup wykonała swój projekt, techniką dowolną. Dziękuję wszystkim dzieciom i nauczycielom za uczestnictwo w konkursie. Oceny prac dokonało powołane Jury w składzie: Lucyna Gancarz- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze, Grażyna Merchut- pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze. Wyniki konkursu : Miejsce pierwsze- oddział III ( Pracowite Pszczółki), Miejsce drugie- ( Roztańczone Myszki), pozostałe grupy zostały wyróżnione. Jury dokonując oceny prac brało pod uwagę pomysłowość i zaangażowanie dzieci. Słodycze dla dzieci ufundował Pan Krzysztof Kułaga za co serdecznie dziękujemy. Organizator konkursu Joanna Stańczyk.

data dodania: 2016-04-20

data dodania: 2016-04-17

Podczas kwesty przeprowadzonej na terenie przedszkola na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego  w ramach akcji "Pola Nadziei 2016" zebrano 176,91zł.
Po przeliczeniu zebranej gotowki sporządzono w obecnosci Komisji - Protokół, w którym wskazano: banknoty, monety, ilość sztuk i ich wartość.
Zebrano:
4 x 10zł; 7 x 5zł; 31 x 2zł; 28 x 1zł; 17 x 0,5zł; 11 x 0,2zł; 11 x 0,1zł; 2 x 0,05zł;
1 x 0,01zł;
Dziękujemy wszystkim za włączenie się w naszą kwestę i przekazane datki.

 

data dodania: 2016-04-17

data dodania: 2016-04-14

data dodania: 2016-04-14

W konkursie  plastycznym "Leśna Rodzina" przeprowadzonym na terenie przedszkola brały udział przedszkolaki z Oddz. III i IV (dzieci 5,6-letnie).  Konkurs polegał na przedstawieniu leśnej rodzinki. Uczestnik bazując na własnych obserwacjach przyrody przedstawia je w postaci pracy plastycznej. Konkurs ma na celu budowanie pozytywnego wizerunku Lasów Państwowych wśrod najmłodzych. Konkurs "Leśna Rodzina" składa sie z dwóch etapów: I etap PRZEDSZKOLAK (eliminacje na terenie przedszkola - wybranie jednej pracy),  II etap  - ogólnokrajowy (przeprowadzony przez organizatora Towarzystwo Przyjaciół Lasu - wybór prac zgodnie z regulaminem 20 maja).
W konkursie przedszkolnym brało udział 8 prac, które oceniło Jury w składzie:
Urszula Żebrowska- Dyrektor Gminnego Przedszkla w Lisiej Górze,
Lucyna Gancarz - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze
Iwona Łakoma - nauczyciel przedszkola.
Biorąc pod uwagę samodzielność wykonanej pracy Jury wskazało:
I miejsce - Wiktoria Więcek,
II miejsce - Paulina Adamczyk,
III miejsce - Hanna Chłopek.
Decyzją Komisji Konkursowej praca Wiktorii przeszła do II etapu - ogólnokrajowego.
Zgodnie z zapewnieniem koordynatora akcji na terenie przedszkola wszystkie prace zostały w sposób zróżnicowany nagrodzone.
 
data dodania: 2016-04-13

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w przeprowadzoną na terenie przedszkola kwestę na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego w ramach akcji "POLA NADZIEI" i przekazane datki. Podczas kwesty udało się nam zebrać prawie wypełnioną po brzegi puszkę.  Zebrane fundusze zostaną przekazane w najbliższym czasie organizatorom akcji w Tarnowie. Po przeliczeniu przez organizatora akcji  poinformujemy o zebranej kwocie.

data dodania: 2016-04-13

data dodania: 2016-04-10

Ostatnio nasze przedszkole odwiedzili mili goście - aktorzy z Krakowskiej Grupy Teatralnej KANON . Aktorzy prezentując teatrzyk pod tytułem "Maniery biedronki Lucynki" przypomnieli dzieciom wiadomości związane z dobrym wychowaniem, utrwalili zasady właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Bohaterowie spektaklu zachęcali również przedszkolaki do częstego stosowania zwrotów grzecznościowych i używania magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam.....
data dodania: 2016-04-03

"W karnawale, karnawale - wszyscy urządzają bale..... " W środę 3 lutego nasze przedszkole zamieniło się w magiczną krainę, w której spotkać można było: wróżki, królewny, piratów, biedronki, pszczółki, Spider-Mena, rycerzy, motylki i wiele innych bajkowych postaci. Wszystkie dzieci z dumą pozowały do zdjęć - prezentowały swoje stroje. Roześmiane buzie były dowodem na to, że wszyscy dobrze się bawią z Klaunem, który w tym dniu swoją obecnością uświetnił przedszkolny bal. Skoczna muzyka, pląsy, tańce, konkursy  nie pozwoliły nikomu się nudzić.  Pomimo zmęczenia dzień ten napewno będziemy długo mile wspominać.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-02-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-01-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-01-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-01-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-01-23

W środę 13 stycznia do naszego przedszkola przybyli licznie szczególni goście - babcie i dziadkowie. Świętowaliśmy, bowiem w Oddz. I "Dzień Babci i Dziadzia" . Babcia i dziadziu to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a "Dzień Babci i Dziadzia" to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami pamięci i miłości. Krasnalki z tej ważnej okazji przedstawiły swoim Dziadkom przygotowany program artystyczny - pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki,wesoło tańczyły. Występom towarzyszyła radość, uśmiechy i oczywiście gromkie oklaski. Dzieci wręczając  bliskim wykonane laurki składały życzenia zapewniając o swoich gorących uczuciach i pamięci. Dzień ten pozostanie zapewne na długo w pamięci i sercach dzieci i ich Dziadków.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-01-13

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wigilia, która odbyła się 22 grudnia. Przedszkolaki  w  dniu tym oglądnęły "Jasełka" przygotowane przez dzieci z Oddz. III pod opieką nauczycielek : I. Łakoma i J. Stańczyk, wspólnie kolędowały, składały sobie życzenia i dzieliły się opłatkiem. Oczywiście pod choinką  w każdej grupie znalazły się także prezenty, które dzieci rozpakowały z wielką radością.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-13

Nasze przedszkole wzorem lat ubiegłych w  dniach 23.XI. - 4.XII. brało udział w akcji "Góra grosza" . Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie przedszkolakom,że najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu można będzie pomóc najbardziej potrzebującym rówieśnikom w Polsce.
Akcję na terenie przedszkola nadzorowaly nauczycielki: Bogusława Starzyk, Dorota Walus. Po raz kolejny przedszkolaki usypały wielką "górę grosza" i udowodniły, że potrafią się dzielić i nie pozostają obojętne na los osieroconych dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej.
Zebrano 234,80 zł 
w tym: 1 x 5zł, 5 x 2zł, 5 x 1zł, 11 x 0.50zł, 118 x 0.20zł, 188 x 0.10zł, 1386 x 0.05zł, 2317 x 0.02zł, 5126 x 0.01zł
  
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom za włączenie się w/w akcję. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-07

Piątek - 6 grudnia był dla wszystkich przedszkolaków dniem szczególnym: dzieci od samego rana z wielkim utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku Święty Mikołaj przybył do dzieci w asyście pomocnika - Śnieżynki. Przedszkolaki nauczyly się wielu wierszy i piosenek, które  zaprezentowały Świętemu. Każda grupa przedszkolna przygotowala także dla Świętego Mikołaja własnoręcznie wykonany prezencik, który był podziekowaniem za otrzymane prezenty i niezapomniane chwile. Spotkanie ze Świętym Mikołajem minęło społeczności przedszkolnej w miłej atmosferze.
Dziękujemy Ci Święty Mikołaju za odwiedziny i wszystkie prezenty.
Mamy nadzieję,że za rok znowu się spotkamy!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-25

Tradycyjnie (wzorem lat ubiegłych) w dn. 23.XI. - 04.XII. 2015r. zbierać będziemy w naszym przedszkolu "grosiki" w ramach XVI edycji "Góry Grosza". Cel "Góry Grosza"  pozostaje od lat niezmienny - pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Koordynatorkami akcji na terenie przedszkola są nauczycielki: Bogusława Starzyk, Dorota Walus. Dzieci zostały zapoznane z celem akcji i będą mogły wrzucać do otrzymanych skarbonek tyle - ile chcą, ile mogą. Udział w/w akcji jest dla dzieci ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie.
Już dziś dziękujemy wszystkim Rodzicom - darczyńcom i mamy nadzieję,
że dzięki Wam uda się nam usypac wielką "Górę Grosza".
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-18

W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości Narodowej.

Na uroczystość przybył Pan Wojciech Szatko – Przewodniczący Rady Gminy.

Dzieci 5, 6- letnie zaprezentowały program słowno- muzyczny.

W podniosłym nastroju odśpiewano pieśń legionistów- „Mazurek Dąbrowskiego”.

Dzieci z poszczególnych oddziałów recytowały patriotyczne wiersze, w tym „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy, którego treść jest nadal aktualna pomimo upływu lat. Rozbrzmiewały takie pieśni jak: „Marsz Pierwszej Brygady”, „Serce w plecaku” „Jesteśmy Polką i Polakiem”, które wywołały zadumę oraz budziły patriotyczne uczucia.

Taka uroczystość uczy nas wszystkich jak być dobrym Polakiem, który nie zapomina o historii swego kraju, szanuje narodowe symbole: godło, hymn i barwy narodowe.  

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-31

Zgodnie z kalendarium Fundacji ABC XXI "Cała Polska Czyta Dzieciom" na miesiąc październik w piątek 30 października obchodziliśmy  w naszym przedszkolu "Ogólnopolski Dzień Książkowego Misia". W dniu tym świętowaliśmy kolejne urodziny Kubusia Puchatka.Wysłuchany fragment opowiadania "Urodzinowe przyjęcie Puchatka"  ("Kubuś Puchatek i przyjaciele" wyd. Egmont ) był wprowadzeniem do uroczystości i dobrą okazją do przypomnienia sobie dobrych manier obowiązujących na przyjęciu urodzinowym.
Przygotowany tort, serdeczne życzenia, prezenty (własnorecznie przygotowane przez dzieci) sprawiły, że był to niezwykły dzień.  Do wpólnej zabawy z Kubusiem przedszkolaki zabrały swoje pluszowe misie, które na tę okazję przyniosły z domu. Podczas urodzin nie zabrakło oczywiście słodkiego miodku, którego degustacja  była okazją do podkreślenia jego wartosci odżywczych i właściwości leczniczych. Miłą niespodzianką będącą zakończeniem uroczystości było wspólne oglądnięcie multimedialnej bajki "Prezent urodzinowy dla Puchatka".  Wzbogaceniem wiedzy dzieci 5,6-letnich o innych książkowych misiach: Paddington, Uszatku, Otto było zaaranżowane spotkanie ( lekcja biblioteczna ) z Paniami z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze. Wykonane pamiątkowe zdjęcia i roześmiane buzie dzieciaków są dowodem wyjątkowej atmosfery panującej tego dnia w przedszkolu.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-25

23 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu  "Święto Marchewki".  Z tej okazji przybył do nas gość specjalny - Marchewka. Wśród  przedszkolaków tego dnia dominował pomarańczowy kolor ubrania. Dzieci uczestniczyły w zorganizowanych na tę okazję zabawach, ochoczo tańczyły i spiewały piosenki. Przybyłego na to święto gościa każda z grup przedszkolnych w podziekowaniu obdarowała własnoręcznie wykonanym prezentem. Zakończeniem święta była oczywiście degustacja marchewki z podkresleniem jej bogatych wartości odżywczych cennych dla naszego zdrowia.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-25

Każdy kocha swoje "cztery łapy". Nie wszystkie zwierzaki miały wystarczająco dużo szcześcia, by ktoś dał im schronienie, nakarmił je i po prostu pokochał. Październik to Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. 4 października obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Zwierząt. W bieżącym roku szkolnym ruszyła XI akcja charytatywna "Przemów ludzkim gestem", w której to nasze przedszkole wzięło czynny udział. Celem akcji było zwrócenie uwagi społeczeństwa na los bezdomnych zwierząt, zebranie datków na rzecz czworonogów przebywających w schroniskach, podkreślenie, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.  Każdy komu nie jest obojętny los zwierzaków, mógł wrzucić symboliczny datek do przeznaczonej na ten cel zalakowanej puszki. Koordynatorami akcji na terenie przedszkola były nauczycielki: Bogusława Starzyk i Dorota Walus przy dużym wsparciu i zaangażowaniu dzieci z Oddz.  IV i II..  Wszystkim ofiarodawcom w imieniu zwierzaków serdecznie dziękujemy. Puszka z zebranymi datkami przekazana zostanie do Centrum Wolontariatu "Empatia" poprzez wyznaczonego przedstawiciela z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-06

Po raz kolejny ( wzorem ubiegłego roku ) przystąpiliśmy do obchodow ogólnopolskiego "Dnia Przedszkolaka". Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych  podczas uroczystego przemarszu ulicami naszej miejscowości podkreśliły ważną rolę przedszkola w rozwoju każdego dziecka. Poprzez barwny korowód przedszkolaki chciały także zwrocić uwagę innych osób i instytucji na potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym oraz upowszechniac wartość edukacji przedszkolnej.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-09-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-09-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-09-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-16

          W sobotę 6 czerwca br. w Gminnym Przedszkolu w Lisiej Górze odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem ,,Grunt to rodzinka”. Na imprezę zaproszono dzieci wraz z rodzicami    i rodzeństwem oraz sympatyków przedszkola.
          Pani Dyrektor Urszula Żebrowska powitała zgromadzonych na placu przedszkolnym uczestników i gości, na czele z  Wójtem Gminy Lisia Góra, Panem Arkadiuszem Mikułą.

         Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której dzieci wcieliły się w bohaterów wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima. Miłą niespodzianką było przedstawienie bajki pt. „Szewczyk Dratewka” przygotowane przez dzieci z Oddziału V wraz z rodzicami, pod kierunkiem Pani Joanny Przetak.

         Podczas festynu rozstrzygnięty został  konkurs rodzinny na ,,Najpiękniejszy wiersz       o swojej Rodzinie”. Konkurs ten zorganizowała nauczycielka Pani Bogusława Starzyk, we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Jury stanęło przed dużym wyzwaniem wskazania najpiękniejszych, spośród złożonych 18 wierszy. Uczestnikom konkursu wręczono wyróżnienia, dyplomy  i nagrody rzeczowe ufundowane przez: F.H.U. ,,Cieślik”- P. Paweł Cieśla, Zakład Fryzjerski ,,Prestiż”- P. Edyta Zych oraz Gminną Bibliotekę Publiczną.

Na czas festynu przygotowano liczne atrakcje: dmuchaną zjeżdżalnię, pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy, zabawy i tańce dla dzieci. Dużym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyło się „bajeczne malowanie twarzy”, gdzie można było wykonać oryginalny, bajkowy makijaż. 
W ofercie przygotowanego wspólnie przez przedszkole i rodziców bufetu były: pieczone kiełbaski, ciastka i ciasteczka, ciepłe i zimne napoje, wata cukrowa oraz fontanna czekoladowa z owocami.

Fundusze na organizację Festynu pozyskano min. poprzez nagranie i sprzedaż płyty ,,Hej, kolęda kolęda” (inicjatorką i wykonawczynią tej akcji była Pani Joanna Przetak)  oraz ze sprzedaży ozdób na  kiermaszu  wielkanocnym,  zorganizowanym  we współpracy     z Radą Rodziców, przy ogromnym zaangażowaniu  nauczycielek przedszkola.

 Tego typu spotkania niewątpliwie wzmacniają więzi emocjonalne dziecka z rodziną, integrują rodziców z przedszkolem oraz stwarzają okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzieci mogą w bezpieczym otoczeniu bawić się i nawiązywać przyjaźnie                      z rówieśnikami . Festyn rodzinny jest świetną okazją dla maluchów rozpoczynających edukację, aby pod opieką rodziców poznać przedszkole, nauczycielki  oraz nowych kolegów   i koleżanki.

         Dyrektor Przedszkola i organizatorzy festynu dziękują za pomoc i życzliwość wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie: sponsorom nagród,  rodzicom pomagającym w rozkładaniu i porządkowaniu sprzętów, dyżurującym w bufecie i przy grillu, przygotowującym ciasta oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tej imprezy.

    Dyrektor Przedszkola składa także podziękowania za zaangażowanie nauczycielkom i pracownikom przedszkola oraz Panu Wojciechowi Szatko za wypożyczenie i dostarczenie grilla.

FOTO: Tomasz Łakoma

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-24

Jesienią  posadziliśmy żonkilowe cebulki na „Polach Nadziei”, które znajdują się na naszych przedszkolnych rabatkach.  Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam  o ludziach cierpiących –także dzieciach- oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.  W dniach 13 – 15 kwietnia 2015r. przeprowadziliśmy kwestę na w/w cel w naszym przedszkolu. Dzieci z Oddz.
V i IV pod opieką nauczycielek ( koordynatorek akcji)  
Bogusławy Starzyk i Joanny Przetak  przeprowadziły zbiórkę funduszy na  rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego im. Bł. Fryderyka Ozanama.

Za każdy datek ofiarodawca otrzymał żonkilową pamiątkę. Zebrane fundusze przekazane zostały organizatorom zbiorki. Wszystkim osobom, które włączyły się w/w kwestę w naszym przedszkolu - serdecznie dziękujemy.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
                                                           
     / Jan Paweł II /

 

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-17

W przeddzień „Walentynkowego Święta”, w naszym przedszkolu  zorganizowano dzień pod hasłem „Walentynkowe jabłuszka”. W akcji brały udział dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, a podejmowane działania miały na celu kształtowanie nawyków prozdrowotnych oraz  promocję spożywania lokalnych owoców.
Więcej o akcji przeczytacie w zakładce "Akcja Apple friends"

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-08

Nasze przedszkole pracuje nad nagraniem płyty „Hej kolęda, kolęda". Jest to niecodzienny przedsięwzięcie, które ma na celu promowanie zdolności  i zamiłowań muzycznych dzieci oraz propagowanie bogatej tradycji polskiego kolędowania wśród społeczności lokalnej.

 Płyta „Hej kolęda, kolęda”-zawierać będzie kolędy śpiewane przez nasze przedszkolaki oraz Panie nauczycielki.Powstaje ona dzięki zaangażowaniu wielu osób.
Dzieci przygotowywane były do nagrania przez nauczycielki przedszkola.

Nagrania oraz oprawy technicznej (nagranie podkładów; miks i mastering zarejestrowanego materiału)dokonał Pan Michał Przetak MOOZART STUDIO NAGRAŃ oraz przygotował okładkę płyty, wykorzystując wykonane przez dzieci ilustracje. Nad przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwały p. dyrektor Urszula Żebrowska i nauczycielka Joanna Przetak.

Płyta nie powstałaby bez udziału sponsorów, którym składamy serdeczne podziękowania za życzliwość, pomoc i wsparcie finansowe naszych działań.

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-01

To nowa propozycja artystyczna Zespołu Szkół Muzycznych oraz Pałacu Młodzieży w Tarnowie i ma na celu promocję najmłodszych wykonawców. Poprzez te koncerty DZIECI  przybliżają muzykę swoim rówieśnikom. Dobór repertuaru jest odpowiedni dla młodego słuchacza, sprawia wiele radości słuchającym ale także samym wykonawcom. Wśród wykonawców, swoje umiejętności zaprezentowała absolwentka przedszkola - Oliwia Miś.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-28

Panie z Gminnej Biblioteki  rozmawiały z przedszkolakami na temat szkodliwości palenia papierosów. Dzieci dowiedziały się, jakie poważne zagrożenie dla zdrowia niesie palenie papierosów i ile jest w dymie papierosowym szkodliwych i rakotwórczych substancji. Dzieci poznały także pojęcie „biernego palacza”  i  sposoby odmawiania zapalenia papierosów,  otrzymały też znaczki :„ Nie pal przy mnie, proszę!”.
Na zakończenie spotkanie, przedszkolaki otrzymały drobne nagrody – upominki, sponsorowane przez  Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień w Lisiej Górze. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-01

 Zgodnie z kalendarium Fundacji ABC XXI "Cała Polska Czyta Dzieciom" w naszym przedszkolu zorganizowano 17 października br. (piątek) uroczyste obchody "Ogólnopolskiego Dnia  Książkowego Misia", podczas których  świętowano kolejne urodziny Kubusia Puchatka. Na przyjęcie urodzinowe przybył oczywiście jubilat – Kubuś Puchatek we własnej osobie .
W dniu tym (zgodnie z treścią zaproszenia) każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego  ukochanego pluszowego  misia. Z przedszkolakami kolejne urodziny Puchatka świętowali także pracownicy Gminnnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze. Panie Lucyna Gancarz i Grażyna Merchut w sposób ciekawy i wyczerpujący zapoznały dzieci z innymi książkowymi misiami: Uszatkiem, Remisiem…. W ramach kampanii głośnego czytania opowiadanie „Urodzinowa niespodzianka dla Puchatka” z książeczki „Puchatkowy skarbczyk niezwyklych dni” wzorowo przeczytała Dyrektor Przedszola Urszula Żebrowska. Na niezwykłych urodzinkach nie zabrakło tortu, gromkiego 100 lat, życzeń i oczywiście prezentów przygotowanych własnoręcznie przez dzieci z poszczegolnych oddziałów. Podczas zabaw muzyczno – ruchowych  („misiowych” pląsów) dzieci bawiły się w rytmie piosenek „Jadą, jadą misie”, „Mały miś”, „Pokochaj pluszowego misia”... Podczas spotkania z Kubusiem Puchatkiem  wykonano mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Niezwykłe urodzinki zakończono przyjęciem na którym nie brak było słodyczy i oczywiście pysznych „misio – żelków”. Bez wątpienia były to niezwykłe urodzinki i chwile, które na pewno długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-06

Przedszkolaki bawiły się i uczyły zasad bezpiecznego zachowania na drodze podczas festynu „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”. Zorganizował go Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, przy współpracy z policjantami i strażakami.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-06

       Z wielką przyjemnością informujemy, że  po raz pierwszy przystąpiliśmy w tym roku do ogólnopolskich obchodów „Dnia Przedszkolaka”.
      
W tym dniu wspólnie z dziećmi świętujemy  w szczególny sposób to, że są przedszkolakami. Dorosłym  pragniemy przypominać o roli przedszkola w  rozwoju dziecka, w kształtowaniu jego postaw  i zdobywaniu przez nie konkretnych umiejętności i wiadomości.

        Chcemy  też zwrócić uwagę innych osób i instytucji na potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym oraz upowszechniać wartość edukacji przedszkolnej. Gminne  Przedszkole w Lisiej Górze już od 52 lat służy kolejnym pokoleniom małych i dorosłych  mieszkańców naszej wsi i gminy.  
       
         Zapraszamy dzieci do wesołej zabawy w przedszkolnym ogrodzie, a dorosłych do odwiedzin w naszym przedszkolu – podczas  przedszkolnych uroczystości  lub wirtualnie  – na stronie internetowej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-07-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-07-06

W dniu dzisiejszym odbyło się w przedszkolu pożegnanie przedszkola przez 35 absolwewentów -dzieci z roczników: 2007 i 2008. W przygotowanym programie pokazali oni legendy związane z miastami leżącymi nad Wisłą i nawiązali do piekna naszej Ojczyzny. Niech na drogach dalszego życia prowadzą ich życzenia dyrektor przedszkola Urszuli Styczyńskiej, aby wyrośli na  dobrych ludzi  i szczęśliwych Polaków, którzy nigdy nie będą musieli wyjeżdżać z Polski w poszukiwaniu pracy.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-25

Ten zaszczytny tytuł nasze przedszkole uzyskało realizując zadania programu edukacji ekologicznej fundacji ARKA, prowadzone także w placówkach oświatowych naszej gminy, pod patronatem Wójta Gminy. Na miarę swoich "przedszkolnych" możliwości  dzieci włączyły się w realizację programu, poznając tematykę ochrony przyrody i czystości powietrza oraz regregowania odpadów. Uczestniczyły także w sadzeniu kwiatów i krzewów ozdobnych w przedszkolnym ogrodzie. Przedszkolaki opowiadały o swoich zajęciach rodzicom i włączały ich do podejmowania i realizowania "ekologicznych postanowień", które następnie przedstawiały na rysunkach. Uczestniczyły także w konkursie plastycznym i barwnym  marszu przez naszą wieś pod wymownym hasłem: Kochasz dzieci- nie pal śmieci! Opiekunką programu i jego "dobrym duchem" była Pani Joanna Przetak, która razem z dziećmi odebrała pamiątkowy certyfikat uczestnictwa w programie oraz puchar dla "Mistrza edukacji ekologicznej" .
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-24

17 czerwca nasze Niedźwiadki i starsze Biedroneczki udały się do kina "Sokół" w Dąbrowie Tarnowskiej, na specjalny seans filmu "Listonosz Pat- wielki świat". Po krótkiej podróży autokarem (dla wielu dzieci pierwszej w życiu tym środkiem lokomocji) nasze dzieciaki z olbrzymim przejęciem i szeroko otwartymi oczkami zasiadły w wygodnych fotelach kina . Mamy nadzieję, że na długo zapamiętają przesłanie filmu- że przyjaźń i rodzina to wartości ważniejsze niż kariera i sława.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-01

Aktorzy tarnowskiego teatrzyku” Teatr w walizce” zaproszeni przez Gminną Bibliotekę Publiczną gościliI W NASZYM PRZEDSZKOLU Przedstawili spektakl pt „Halo czy to numer 112 ? Bajka pouczajka, autorstwa tarnowskiej poetki Marii Kwater, w reżyserii i inscenizacji  - Ryszarda Zaprzałki -  poety, red. naczelnego tkk oraz dziennikarza tygodnika Miasto i Ludzie.Aktorzy, poprzez zabawę przypomnieli dzieciom w jakich okolicznościach używać numeru alarmowego 112.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-27

Nasze przedszkole bierze aktywny udział w akcji "Listy dla Ziemi"- Razem dbamy o Ziemię; organizowanej przez Fundację ARKA. Głównym celem przedsięwzięcia jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna. Dzieci uczestniczyły w licznych zajęciach mających na celu kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, zapoznanie z zasadami segregacji odpadów; dostrzeganie przyczyn i szkodliwych skutków zanieczyszczenia środowiska i powietrza. W dniu 30.04.2014 dzieci z oddziałów V i II przygotowały "Listy dla Ziemi"  na specjalnym papierze listowym, wydrukowanym na makulaturze. Przedszkolaki rysowały kredkami, pisakami oraz ozdabiały kolorowym papierem, a następnie zabrały do domu aby wspólnie z rodzicami ustalić 3 pomysły na działania ekologiczne, które razem będą realizować. Dzieci z Oddziału III rysowały i pisały listy wspólnie z Rodzicami,  podczas zajęć otwartych . Kolejnymi działaniami przedszkolaków było sadzenie kwiatów w kącikach przyrody i w ogrodzie przedszkolnym. Aktywny udział w "sprzątaniu świata" wzięły dzieci z oddziału V, które porządkowały teren wokół przedszkola.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-04-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-04-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-02-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-02-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-02-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-26

Dzieci z grupy III,IV podczas drugiej wycieczki do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie poznawały zwyczaje i obrzędy związane z okresem Bożego Narodzenia: zwyczaje kolędnicze, budowania szopek i ozdabiania domów mieszkalnym w okresie świątecznym. Dzieci mogły dotknąć wiele okazów muzealnych, a niektóre nawet przymierzyć. Uczyły się również wykonywać ozdoby choinkowe z opłatków, słomy i bibułek. Bardzo spodobała się  im taka forma zajęć, a na koniec wzięły wykonane przez siebie ozdoby, aby udekorować choinki w domach i przedszkolu.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-09-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-09-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-09-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-07-31

ROK 2013 OGŁOSZONY ZOSTAŁ ROKIEM JULIANA TUWIMA.  Z TEJ OKAZJI RADIO KRAKÓW ZORGANIZOWAŁO AKCJĘ pn. CAŁA POLSKA SŁUCHA TUWIMA". NA ZAPROSZENIE RADIA KRAKÓW TAKŻE NASZE PRZEDSZKOLAKI WŁACZYLISMY DO  BICIA REKORDU W ILOŚCI OSÓB SŁUCHAJĄCYCH RÓWNOCZEŚNIE WIERSZY POETY . DZIĘKI  ZAANGAZOWANIU PANI ASI I PANI ALDONKI DZIECI NA NOWO ODKRYWAŁY ZNANE WIERSZE  I POZNAWAŁY POSTAĆ JULIANA TUWIMA.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-07-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-07-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-22

    Muzykowanie - to nie tylko jedno z zadań przewidzianych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego, ale też bardzo lubiana przez dzieci forma aktywności. Przedszkolaki uwielbiają same "grać" na instrumentach i wszystkich wydających dźwięki przedmiotach, ale też z zainteresowaniem biorą udział w zajęciach podczas których mogą posłuchać "żywej" muzyki. Służą temu min. zajęcia dodatkowe z rytmiki  oraz comiesięczne koncerty muzyczne, podczas których dzieci poznają kolejne instrumenty i słuchają różnorodnych utworów w wykonaniu profesjonalnych muzyków.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-06

Podczas gdy nasi starsi koledzy odpoczywają od szkolnych obowiązków, blisko połowa przedszkolaków zadeklarowała (za pośrednictwem swych Rodziców) chęć korzystania z przedszkola. Dla młodszych i starszych przygotowaliśmy nie tylko ciekawe zajęcia wychowawczo- dydaktyczne  oraz rozwijające kreatywność i umiejętności  zabawy. Niestety, panujące choroby i coraz sroższa zima spowodowały, że liczba dzieci w przedszkolu systematycznie malała. Jednak nikt się tu nie nudził, a dobry humor dopisywał do ostatniego dnia ferii.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-27

    Karnawałowy bal zgromadził dziś ponad 110 przedszkolaków, którzy od rana przybywali do przedszkola wyposażeni przez rodziców we wspaniałe stroje, fryzury i akcesoria (nie zabrakło nawet specjalnych makijaży i biżuterii). Ale najważniejsze, że dopisały dobry humor i chęci do wesołej zabawy. Przedpołudniowe zabawy taneczne i  akompaniament  zapewnili prowadzący zajęcia rytmiczne Pani Kasia i Pan Krzyś. Przerwy w tańcu wypełniły konkursy ze słodkimi nagrodami. Po obiadku chwile wytchnienia dla zmęczonych nóg zapewnili aktorzy prezentujący bajkę pt. "Śnieżne niespodzianki". A po podwieczorku każdy mógł spróbować swych sił w przedszkolnym turnieju tańca, prowadzonym przez Pana Kamila. Nie zabrakło także upominków przygotowanych przez przedszkole i Radę Rodziców oraz ufundowanych przez sponsorów.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-09

Jak co roku, w okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne, które przebiegało w niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze. W nastrojowo udekorowanej sali, w scenografii bożonarodzeniowej stajenki, dzieci z oddziału IV przedstawiły jasełka. Po części artystycznej była okazja, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie z zaproszonymi gośćmi kolędować przy choince.
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-29

Nasze przedszkolaki z niecierpliwością czekają  na święta, zakasały więc rękawy i wzięły sie do pracy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-22

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził wyjatkowy gość - Święty Mikołaj. W tym roku przybył w asyście aniołów i diabełka. Za wspaniałe prezenty przedszkolaki  odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi upominkami.
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-11

        Natalka Michalska, jedna z naszych "Żabek" odniosła wielki sukces w finale XIII Festiwalu Jana Wojdaka "Tęczowe piosenki". 5-letnia Nati została zwyciężczynią w kategorii dzieci do lat siedmiu. Gratulujemy uzdolnionej wokalnie i tanecznie Natalii i Jej Rodzicom, wytrwale wspierającym rozwój tego talentu. Zapraszamy do obejrzenia występu Natalki podczas wręczenia nagród na stronie:
http://www.youtube.com/watch?v=EhGl4ZX6dZ8
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-23

       Sezon jesiennej grypy na szczęście nas w tym roku omija i frekwencja w przedszkolu dopisuje. Nasze "Niedźwiadki" korzystają ze zdrowia i z radością podejmują zabawy tematyczne "w lekarza". Podczas zabawy nie tylko poznają pracę lekarza i pielęgniarki, ale także  nabywają umiejętności właściwego zachowania się podczas zabiegów lekarskich, poznają ich znaczenie dla zdrowia. Po takiej wizycie wszelkie bóle natychmiast mijają...
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-09-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-07-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-07-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-10

Jubileusz 50-lecia naszego przedszkola świętowaliśmy 9 czerwca 2012r.  wspólnie: dzieci uczęszczające do przedszkola, ich rodzice i rodziny; absolwenci przedszkola i emerytowani pracownicy; zaproszeni goście reprezentujący władze samorządowe i  instytucje z którymi przedszkole współpracuje oraz obecni pracownicy przedszkola.  Pomimo, że  dla dzieci, wszystkich pracowników i wielu rodziców był to przede wszystkim dzień wytężonej pracy - pragniemy,  by zapisał się w  pamięci jako wielkie święto naszej przedszkolnej społeczności.
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-04

Prawdziwie wiosenna temperatura i piękne, kwietniowe słońce towarzyszyły naszemu marszowi, podczas którego chcieliśmy zamanifestować, że od najmłodzszych lat winniśmy zwracać uwagę na potrzeby środowiska. Mamy nadzieję, że żaden z przedszkolaków nie zapomni, że  śmieci nie powinny trafiać do przydrożnych rowów lub lasu...
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-29

Pierwsze dni wiosny nie zachęcały do spacerów, ale nie wszystkich pogoda powstrzymała od  pożegnania symolu zimy - Marzanny i szukania wiosennych Gaików. Inni pracowicie starali się "przyspieszyć" przyjście wiosny w kącikach przyrody.
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-27

W "tłusty czwartek" poznawaliśmy tradycje związane z zapustami i delektowaliśmy się pysznymi faworkami.  Wybraliśmy się w "kosmiczną podróż"   i z wizytą do "weterynarza". Odwiedzili nas aktorzy z nowym przedstawieniem. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-26

  Karnawałowy bal to wydarzenie długo oczekiwane przez większość przedszkolaków. W tym roku zaprosiliśmy dzieci w podróż "Z bajką przez świat". W bajkową postać wyruszyły dzieci z wszystkich oddziałów, przebrane za postacie z bajek - a nawet sami bohaterowie znanych bajek. Na ten dzień przedszkolna jadalnia zamieniła się w prawdziwie balowy pałac, ozdobiony galerią bajkowych postaci, a korytarze wypełniły się muzyką i wesołym gwarem..
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-01

       Tegoroczne Święto Babci i Dziadzia mogliśmy świętować w bardzo licznym gronie, gdyż wysoka frekwencja dzieci pozwoliła na zaproszenie ponad 190  Babć i Dziadków dzieci ze wszystkich przedszkolnych grup.  Z wielkim przejęciem dzieci oczekiwały na Gości i z jeszcze większym przejęciem prezentowały swoje  umiejętności i gorące uczucia .
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-01-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-01-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-01-29

    W soboty i niedziele w przedszkolu  cichnie gwar dziecięcych głosów. Często jednak w te dni przedszkole służy dorosłym. Tutaj odbywają się wybory wszystkich szczebli - w 2 lokalach dla wsi Lisia Góra. Na organizowane w przedszkolu warsztaty i szkolenia zapraszamy zawsze nauczycieli z terenu całej gminy.  Odwiedzają nas także Panie uczestniczące w zajęciach aerobiku.
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-01-20

             W świąteczny nastrój wprowadzały nas w tym roku przygotowania do kiermaszu ozdób. Poświęcony na przygotowanie ozdób i wystroju kiermaszu wysiłek można by liczyć w setkach godzin pracy nauczycielek, kilogramach zużytego gipsu czy kilometrach metrów zużytych wstążek. Ale efektem tych starań było wiele słów uznania a nawet zachwytu oraz zgromadzona pokaźna kwota, przekazana na planowaną uroczystość z okazji zbliżającego się Jubileuszu 50-lecia przedszkola.
            Dzięki pomocy Pana Michała Przetaka jedna z sal zamieniła się na kilka godzin w studio nagrań, dzięki czemu przedszkolaki nagrały pierwszą w historii przedszkola "profesjonalną" płytę, na której znalazły się tradycyjne kolędy i świąteczne piosenki w wykonaniu dzieci ze wszystkich grup.
            Zwieńczeniem przygotowań było przedświąteczne spotkanie całej społeczności przedszkola, z udziałem zaproszonych emerytowanych pracowników. Oczywiście nie zabrakło życzeń składanych podczas łąmania się opłatkiem oraz wspólnego śpiewania kolęd. A całości świątecznego nastroju dopełnili profesjonalni artyści koncertem "Hej kolęda, kolęda..."
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-01-10

      W licznym gronie zebrały się dzieci i ich rodzice, aby uczestniczyć w zajęciach otwartych a następnie w pasowaniu najmłodszych, ale bardzo dzielnych przedszkolaków. Nasze "Kotki" wykazały się dużą samodzielnością i odwagą, dowodząc,że zasługują na miano przedszkolaka. Razem z Panią Ewą zaprosiły rodziców do zabawy, a następnie na wspólny podwieczorek, na który własnoręcznie przygotowały pyszne ciasteczka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-11-16

  Pierwsze, wrześniowe dni w przedszkolu nie są łatwe.  Po raz pierwszy w progi przedszkola zawitało blisko 40 dzieci, w tym 28 najmłodszych 3-latków.  Nie brak było łez i trudnych rozstań (trudnych nie tylko maluszków, ale też ich Rodziców), jednak dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu  całego personelu przedszkola możemy powiedzieć  że najtrudniejsze chwile już za nami.
komentarzy: (1)
data dodania: 2011-09-11

W imieniu wszystkich dzieci
składamy serdeczne podziękowania Państwu Młodym
Kasi Kubisztal i Łukaszowi Tyrka
oraz Ich  Gościom weselnym
za przekazane na rzecz przedszkolaków wspaniałe pomoce
do zajęć  plastycznych!
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-09-11

...są  krótkie i pracowite. Jeszcze w czerwcu odwiedzili nas mili Goście z dalekiego Chicago.  W  lipcowym dyżurze wakacyjnym brała udział  grupa 16 dzieci z naszego przedszkola.  Pomimo, że pogoda nie pozwoliła na prawdziwie wakacyjne zabawy, to nikt nie narzekał na nudę...  A w sierpniu przedszkole wypełniło się zapachami  smakołyków,  powstających podczas kursu gastronomicznego zorganizowanego przez GOPS w Lisiej Górze.
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-08-31

PRZEDSZKOLNE DNI AKTYWNOŚCI  TO CYKL ZAJĘĆ ORGANIZOWANYCH RAZ W MIESIĄCU DLA WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH. POD WSPÓLNYM TEMATEM, KAŻDA Z SAL PRZYGOTOWANA BYŁA DO INNEGO RODZAJU AKTYWNOŚCI  LUB INNEJ TEMATYKI SZCZEGÓŁOWEJ, W KAŻDEJ DZIECI SPĘDZAŁY OD 20 DO 30 MINUT. W TEN SPOSÓB POZNAWAŁY:
4 PORY ROKU I CHARAKTERYSTYCZNE DLA NICH ZJAWISKA, MOGŁY "DOTKNĄĆ"  I POZNAWAĆ 4 ŻYWIOŁY4 SPOSOBY NA ZDROWE ŻYCIE, SPRAWDZAŁY CZY "WSZYSTKO JEST MUZYKĄ" , POZNAWAŁY DZIECI Z 4 STRON ŚWIATA, DOWIEDZIAŁY SIĘ, ŻE SPORT TO ZDROWIE,  A 1 KWIETNIA BAWIŁY SIĘ W DNIU ŚMIECHU.  ZAJĘCIOM TYM TOWARZYSZYŁY SPECJALNE PRZYGOTOWANIA:  WYSTROJU  SALI, WIELU CIEKAWYCH POMOCY, KTÓRE DZIECI WYKORZYSTYWAŁY PODCZAS ZAJĘĆ I W DOWOLNYCH ZABAWACH PO ZAJĘCIACH.
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-07-05

30 osobowa grupa 7- i 6-latków po raz ostatni zaprezentowała swoje umiejetności  podczas uroczystego "Pożegnania przedszkola" . Podczas występu zaprosili swoich rodziców, nauczycieli przedszkola i przyszłych wychowawców z klasy I w podróż dookoła świata.  Wspaniała podróż zapewniła widzom wiele radości i wzruszeń, dostarczyła powodów do dumy z dokonań utalentowanych aktorów i tancerzy.
Kochani! Żegnając Was,  życzymy samych szóstek i wspaniałych szkolnych przyjaźni, rozwoju Waszych uzdolnień i nieustającej  ciekawości świata!
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-07-05

Po raz pierwszy odwiedziliśmy Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. To bajkowe miejsce oczarować może dzieci i dorosłych. Twórcy ECB stworzyli miejsce pełne magii i bajkowych skojarzeń, zachęcające małego czytelnika do sięgnięcia po książkę.  Równocześnie jest to miejsce przygotowne w bardzo przemyślany sposób,  przyjazne dzieciom - bezpieczne i otwarte na ich potrzeby. Kto tam nie był - zachęcamy do wycieczki!
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-06-19

   Na tegoroczny bal zaprosiły dzieci 4 Panie: Wiosna, Lato, Jesień  i Zima. Nie tylko zatańczyły razem z dziećmi i obdarowały je słodkimi upominkami, ale też przypomniały swoje najważniejsze zwiastuny i postawiły przed dziećmi zagadki do rozwiązania. Dzieci zaprosiły  Pory Roku do swoich sal, z których każda nawiązywała do innej z pór.  Do tańca zapraszali Pani Aneta i Pan  Krzysztof , którzy do tańca zachęcili swoim akompaniamentem i zapałem nawet najbardziej "opornych". Nie zabrakło  też  wesołych konkursów z nagrodam -  i tylko szkoda, że  sporo dzieci z powodu choroby nie mogło przybyć na bal!
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-01-23

   Po blisko sześciu latach zakończone zostały prace przy budowie nowego obiektu przedszkola.   Pomimo, iż przedszkole funkcjonuje w nowym budynku od  marca, w dniu 14 października dokonano uroczystego otwarcia w obecności władz Gminy i Sołectwa Lisia Góra, a także dyrektorów i nauczycieli szkół i przedszkoli oraz instytucji z terenu gminy. Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii wykonanych podczas tej uroczystości przez P. Lidię Jaźwińską.
komentarzy: (0)
data dodania: 2010-11-07

komentarzy: (1)
data dodania: 2010-04-10